פינדרוס מאשים: "העירייה תעדיף סניף של חמאס על גן של ילדים חרדים"

ב'גלריה ברבור', מבנה בבעלות עיריית י-ם, צפויה להתקיים הרצאה של מנכ"לית 'שוברים שתיקה' • ראש העיר זימן את מנהל הגלריה לשימוע ואילו סגנו חושף את השערוריה שעומדת מאחורי התנהלות היועצים המשפטים בכיכר ספרא

שרת התרבות והספורט מירי רגב שיגרה הבוקר מכתב בהול לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, בו היא מבקשת את התערבותו הישירה והמהירה למנוע את קיום הרצאתה של מנכ"לית ארגון "שוברים שתיקה", יולי נובק בגלריית ברבור שבעיר. נושא ההרצאה המתוכננת להתקיים מחר (רביעי): "ההשפעה והמעורבות של מתנחלים בפעולות צה"ל בשטחים".

במכתבה של השרה רגב לברקת נכתב בין היתר: "ארגון 'שוברים שתיקה' פועל לפגיעה בדימוי של מדינת ישראל ומצייר אותה בצבעים קודרים של מדינה לא מוסרית, הפוגעת באמצעות לוחמי צה"ל בפלסטינים". בפנייתה לברקת, מסתמכת השרה רגב על הנחיית היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, לפיה חל איסור על "גלריית ברבור" לאפשר פעילות וכנסים פוליטיים בנכס העירוני שהוקצה על ידי הרשות למטרות אחרות.

"אני מצפה כי תנחה את הגורמים הרלוונטיים בעירייה למנוע את קיום האירוע בנכס הציבורי כמתחייב מחוות הדעת של היועץ המשפטי", כתבה השרה רגב לברקת והוסיפה: "נוכח לוח הזמנים הקצר, אבקש את התערבותך הדחופה".

יצוין כי גלריית ברבור פועלת במסגרת עמותת "בר קיימא" המתוקצבת על ידי משרד התרבות ועיריית ירושלים.

במקביל, סגן ראש העיר, יצחק פינדרוס (דגל התורה), חושף כי מאחורי התנהלות העירייה עומדת שערוריה גדולה בהרבה. מסתבר שהמבנה המדובר משמש לדלריית תרבות – רק כדי שלא לאפשר להקים בו גן חרדי.

אמש חשף אתר 'מידה' התכתבות פנימית של בכירי העירייה בה כותב פינדרוס: "יועצים משפטים וחוקים וכו' נועדו רק לדברים מסוימים".

לטענת פינדרוס, המבנה נועד במקור לשמש גן ילדים חרדי אך מנגנוני העירייה מונעים זאת. "ברור שעדיף שוברים שתיקה מגן ילדים, בפרט שיש חשש שהגן רחמנא ליצלן יהיה גן חרדי…כל זמן שיש סיכון שאולי יהיה שם גן חרדי, יעשו שם גם סניף של החמ(א)ס".

חברת מועצת העיר מטעם מרצ, לורה ורטון, בחרה בתגובה מסיתה לדברים וכתבה: "שוברים שתיקה הוא ארגון של פטריוטים שמשרתים בצבא….בגן ילדים חרדי מחנכים להשתמטות". עפ"ל.

בעקבות הדברים זימן היום ראש העיר, ניר ברקת, את מנהל הגלריה לשימוע בלשכתו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *