היועץ הכריע: יוגש כתב אישום נגד העיתונאי אורי בלאו

ויינשטיין קבע כי "בין החזקת המסמכים לבין עבודה עיתונאית אין דבר וחצי דבר", כלשונו. לדבריו, "בלאו הפר את חובתו והתחייבותו בפני רשויות המדינה לחדול מלהחזיק במסמכים"

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

עיתונאי 'הארץ' אורי בלאו יועמד לדין בגין החזקת ידיעות סודיות בפרשת ענת קם, כך החליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין.

על-פי הפרקליטות, בלאו החזיק ברשותו אלפי מסמכים מבצעיים, המסווגים "סודי" ו-"סודי ביותר", אשר נגנבו מפיקוד המרכז בצה"ל על ידי קם בעת שירותה הצבאי.

עוד באתר:

[postim]

ויינשטיין קבע כי "בין החזקת המסמכים לבין עבודה עיתונאית אין דבר וחצי דבר", כלשונו. לדבריו, "בלאו הפר את חובתו והתחייבותו בפני רשויות המדינה לחדול מלהחזיק במסמכים".

"פוטנציאל הנזק בהחזקתם הבלתי מאובטחת של המסמכים, כעולה מחוות דעת מקצועיות של גורמים מוסמכים שאף הוצגו במשפטה של ענת קם, היה עצום. חשיפתם, או הגעתם האפשרית של המסמכים לידי גורמים עוינים הייתה גורמת נזק לביטחון המדינה ומסכנת את חייהם של חיילי צה"ל", כתב בהחלטתו היועץ.

"מסמכים אלו הוחזקו בידי בלאו במחשבו הנייד האישי ובמקומות פזורים אחרים שבחר, ללא כל אמצעי בקרה או אבטחה", המשיך ויינשטיין. עם זאת, הובהר כי בלאו לא התכוון לפגוע בביטחון המדינה.

קם עצמה החלה לרצות בנובמבר האחרון את עונש המאסר בן ארבע שנים וחצי שנגזר עליה, לאחר שהורשעה בריגול חמור ללא כוונה לפגוע בביטחון המדינה. ועדת שב"ס קבעה כי את העונש תרצה באגף הביטחוני.

"אחת מהטענות שלנו, אחת מיני רבות, אכן הייתה בנושא האכיפה הסלקטיבית. איך ייתכן שענת נענשה וכבר יושבת בכלא, ורק כעת הוחלט על הגשת כתב אישום?", תוהה עורך דינה של קם, אילן בומבך. בראיון לגלי צה"ל הבהיר בומבך, כי "בלאו היה צריך לומר לענת 'תחזירי את המסמכים, אסור לנו להחזיק בהם'. כעת אנחנו מתכוננים לערעור בעוד כחודשיים, בתקווה שבית-המשפט העליון יקצר את תקופת המאסר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן