ראש הממלשה נתניהו נערך לפגישתו עם נשיא ארה"ב. ביום חמישי התקיימה אצל ראש הממשלה ישיבה עם כל הגופים הרלוונטים. הקבינט המדיני־ביטחוני צפוי להתכנס מחר לישיבה שתעסוק במדיניות שיציג נתניהו בפגישה

הקבינט המדיני־ביטחוני צפוי להתכנס מחר לישיבה שתעסוק במדיניות שיציג ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, כאשר השניים ייפגשו ביום רביעי. שרי הקבינט יתכנסו פחות מיממה לפני המראתו של נתניהו לוושינגטון.

שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר שהה בשבוע האחרון בישראל והשתתף בשורה של התייעצויות והכנות – כולל בישיבה שהתקיימה ביום חמישי, בה נטלו חלק ראש הממשלה עצמו, שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, ראשי ארגוני הביון ומנכ"ל משרד חוץ.

בירושלים אומרים כי ישראל מתכוונת להעלות מספר בקשות הקשורות בעיקר לאיראן וסוריה ושיתוף הפעולה פנימי ביניהן. בפגישה יבקש נתניהו להגביר את הפעילות המשותפת בתחומי הביטחון והמודיעין.

ובינתיים, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מנסה לרתום את מדינות ערב כדי להתניע מחדש את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים – כך דווח בניו יורק טיימס. לפי הדיווח, הממשל מעוניין להסתייע במצרים ובערב הסעודית כדי לשבור את הקיפאון המתמשך בין ירושלים לרמאללה.

עיתון "אלקדס" היוצא לאור במזרח ירושלים דיווח היום (שבת) מפי בכירים פלסטינים, כי הנשיא האמריקני צפוי לעדכן את יו"ר הרשות אבו מאזן בדבר הפגישה.

עוד דווח העיתון, כי גורמים פלסטינים רשמיים אישרו שראש המודיעין של הרשות, מאג'ד פרג', ביקר לאחרונה יחד עם משלחת מטעמו בארצות הברית, ונפגש שם עם בכירים ביטחוניים בממשל האמריקני. לטענתם, הוא קיבל מהם מסרים מעודדים בנוגע לאי העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, ובנוגע להתנחלויות.

נתניהו יבהיר לטראמפ כי ישראל לא תסכים לנוכחות איראנית בסוריה, בכל הסדר כלשהו. כמו כן בנושא הפלסטיני יבהיר את עמדתה של ישראל, לפיה ניתן ליישם את תוכנית שתי המדינות – אך צריך להגיע למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים.