לקראת צאתו לוושינגטון לפגישה ראשונה עם נשיא ארה"ב טראמפ, התקשר אמש הראשל"צ לרה"מ וברכו בברכת הצלחה - רה"מ השיב: "אני נזכר באותן שיחות שהיו לי עם אביך בטרם נסיעותיי וחש כי ברכתו ממשיכה ללוות אותי באמצעותך"

ראש הממשלה צפוי להמריא בשעות הצהריים לוושינגטון לקראת פגישתו הראשונה עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

הפגישה הראשונה בין השניים מאז נבחר טראמפ לנשיאות תתקיים מחר, כאשר רה"מ צפוי במקביל להיפגש גם עם סגן הנשיא מייק פנס, מזכיר המדינה רקס טילרסון, עם יו"ר בית הנבחרים וכן עם סנאטורים משני צידי הקשת הפוליטית האמריקנית.

בישראל קיימת דריכות לקראת נסיעתו של רה"מ ופגישתו הראשונה עם טראמפ, בשני צידי הקשת הפוליטית סבורים מגיבים בדאגה לנוכח הביקור והמסר שישדר רה"מ לנשיא האמריקני בכל הקשור לעמדת ישראל בסוגיית הפלסטינים.

אמש שוחח בטלפון עם רה"מ, הראשל"צ הרב יצחק יוסף שביקש לאחל ברכת הצלחה לקראת צאתו לוושינגטון לפגישה עם הנשיא טראמפ.

הוא אמר לנתניהו: "הקב"ה יהיה עם פיך, אתה שליח של כל עם ישראל ואין ספק שתזכה לסיעתא דשמיא. ראש הממשלה השיב לו: "אני נרגש מהברכות ומקווה לעשות הכל למען בטחון ישראל, אני נזכר באותן שיחות שהיו לי עם אביך בטרם נסיעותיי וחש כי ברכתו ממשיכה ללוות אותי באמצעותך".

הבוקר בראיון לגל"צ התייחס השר גלעד ארדן, לביקורת נגד רה"מ בעיקר מצד שרי 'הבית היהודי' לקראת הפגישה שתתקיים מחר, ארדן גם התייחס לישיבת הקבינט המיוחדת שהתכנסה אתמול לקראת פגישה זו.

לדברי ארדן, "כל חברי הקבינט מתנגדים למדינה פלסטינית ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו".

בענין הבנייה בהתנחלויות ובירושלים אמר, כי היה שמח אם "לא יהיו הגבלות על הבנייה, בייחוד לאחר 8 שנים של הגבלות קשות ולא מוצדקות מהצד הפלסטינים שסירבו להיכנס למשא ומתן".

ארדן הבהיר כי אין בכוונת רה"מ להודיע לנשיא ארה"ב באמצעות כלי התקשורת "מה הוא מצפה ממנו", והזכיר, כי כי גם בתקופת אובמה היה ניסיון לפתח יחסי ידידות אלא ש"כבר בתחילת הדרך הוא הטיל על ישראל הגבלות קשות".

בענין החקירות נגד רה"מ אמר ארדן כי הוא מאחל לרה"מ שהחקירות נגדו יסתיימו ללא כלום והוסיף כי הוא איננו מודע לניסיונות גורמים בליכוד בכלל והשר ישראל כ"ץ בפרט להקים אלטרנטיבה לנתניהו.

במהלך שישיבת הקבינט אתמול, גילה רה"מ באוזני השרים כי בשיחת הטלפון הראשונה שקיים עם נשיא ארצות הברית ימים אחדים ימים אחרי השבעתו לנשיאות, הדגיש בפניו הדגיש כי הוא נחוש לנסות ולהשיג הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים. "צריך לעשות כל מאמץ כדי להימנע מעימות איתו", הדגיש נתניהו בפני השרים.

בנט ושקד לנתניהו בקבינט: "יש לך את היכולת, טראמפ מעריך אותך. אתה זה שיכול לשכנע אותו לרדת מהנושא של שתי מדינות"

נתניהו לשרי הקבינט: "טראמפ מאמין בדיל בין ישראל לפלסטינים. צריך להיות זהירים. אתו אסור להתעמת"

שר הביטחון ליברמן בקבינט: הדבר הכי חשוב בפגישה ראשונה בין מנהיגים זה ליצור כימיה ואמון. הנושאים המהותיים פחות חשובים

השר ישראל כץ אמר בקבינט שיש להגיע עם טראמפ להבנות על בנייה ללא מגבלה בירושלים ובתוך שטח השיפוט של ההתנחלויות בגדה

השרים שקד, בנט, אלקין ולוין תמכו גם הם בהגעה להבנות עם טראמפ על בנייה ללא הגבלה בירושלים ובשטח השיפוט של ההתנחלויות

יועצו המדיני של נתניהו יונתן שכטר אמר לשרים כי טראמפ לא הביע תמיכה בבנייה בהתנחלויות במהלך הקמפיין אלא רק יועציו

השר גלעד ארדן אמר בישיבת הקבינט שאפשר להציע לטראמפ לקדם פרוייקטים כלכליים ברשות הפלסטינית: "הוא איש עסקים. יזמות כלכלית יכולה לדבר אליו"

בסוף הקבינט אחרי הצגת הדרישה בנושא מדיניות הבנייה בהתנחלויות פנה בנט לנתניהו ונתן לו חיבוק דב: "אנחנו סומכים עליך. אני מאמין בך ראש הממשלה"