לאחר שאמש איים שר הדתות יעקב מרגי בהתפטרות, במידה ויורו לו לממן את שכר הרבנים הרפורמים, נחשף היום כי מי שיממן בסופו של דבר את הרפורמים הוא לא אחר מאשר משרד הדתות • דובר המשרד: המימון יגיע ממשרד התרבות

רק אמש (ג') איים השר לשירותי דת, יעקב מרגי (ש"ס), כי יבקש להתפטר באם יחויב להעביר כספים לרבנים הרפורמים, כפי שקבע בהחלטה דרמתית היועץ המשפטי לממשלה. היום נחשף כי משרדו למעשה הסכים להעביר את התקציב הדרוש, דרך צד שלישי – משרד התרבות. כך חשף הערב אבישי בן חיים בערוץ 10.

כאמור, בהחלטה דרמטית קבע אתמול היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בתשובה לעתירה בבג"ץ, כי המדינה תכיר ואף תממן את רבני הקהילות שאינן אורתודוכסיות. בתגובה, איים מרגי כי יתפטר במידה ויחויב להעביר את המימון.

קרא עוד:

[postim]

בן חיים חשף הערב מסמך שבו הסכים משרד הדתות להעביר את הכסף למשרד התרבות ומשם לרבנים הרפורמים.

על פי המסמך "משנת 2013 ואילך יאשר המשרד לאגף התקציבים להפחית את סך המשרות האמור מתקציב המשרד לשירותי דת לבסיס תקציב משרד התרבות". משרד הדתות אף מתחייב להעביר למשרד התרבות את התקן שיטפל בעניין הזה.

דובר משרד הדתות, דניאל בר, מסר בתגובה: "עם ויתורו של משרד הדתות על התקציב, נותקה למעשה כל זיקה בין המשרד לבין ראשי הקהילות הרפורמיות והקונסרבטיביות".