החורף שוב כאן: קור, גשם ורוחות • לקראת שלג בסופ"ש?

הסערה החורפית שהחלה במוצאי שבת מתעצמת היום, עם טמפרטורות נמוכות, גשמים עזים ורוחות ערות בכל הארץ • חשש מפני הצפות במישור החוף • החזאים: סיכוי לשלג בירושלים בסוף השבוע

המערכת החורפית מתעצמת: לאחר יומים של גשם לפרקים, הסערה מתחזרת היום עם התקררות ניכרת, גשמים עזים ורוחות ערות ברוב אזורי הארץ. קיים חשש להצפות בעקבות הגשמים במקומות המועדים. הגשם צפוי להמשך גם בלילה.

מאתר החרמון נמסר כי שלג החל לרדת באתר ובמהלך הלילה נערם שלג בגובה שלושה סנטימטרים. עוד נמסר כי לא תתאפשר היום כניסתם של גולשים ומבקרים. צפו בתיעוד מסערת השלגים באתר

מחר עדיין יירד גשם לסירוגין מצפון הארץ ועד לצפון הנגב ויוסיף להיות קר מהרגיל, עם סיכוי לשלג קל בפסגות הרי הצפון. לקראת ערב תירשם התמתנות קלה בסערה.

בלילה צפויה הסערה להתחזק שוב ולהגיע לשיא חדש ביום חמישי. קיים סיכוי לשלג מעורב בגשם גם בהרי המרכז. בסוף השבוע הגשם צפוי להיפסק, אולם עדיין יהיה קר.

מרשות המים עידכנו כי מאז אתמול עלה מפלס בכנרת בכחצי סנטימטר, ומאז תחילת מערכת הגשם הנוכחית בסנטימטר וחצי. המפלס הנוכחי עדיין נמצא 25.5 סנטימטרים מתחת לקו האדום התחתון. באתר החרמון מדווחים על ירידה של כשלושה סנטימטרים של שלג במהלך הלילה, וכי גם הבוקר יורד באתר שלג – ומשכך, הוא סגור למבקרים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן