ציון דרך מרגש: 400 תרומות כליה בתוך 6 שנים

מי שעומד מאוחרי המספר המדהים הזה הוא הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון 'מתנת חיים' • יו"ר הכנסת טלפן לרב הבר לרגל ציון הדרך המשמעותי, הודה לו על עשייתו הברוכה ואיחל לו עוד שנים ארוכות של נתינה וסיוע לחברה

התרגשות גדולה שררה השבוע בבית החולים בלינסון, כאשר התבצעה בו השתלת הכליה ה-400 בישראל. מדובר בציון דרך דרמטי והישג שאין דומה לו מבחינה בינלאומית, שכן במשך השנים האחרונות הפכה ישראל למדינה המובילה בכל העולם בהשתלת כליה ובתרומות אלטרואיסטיות.

המהפך החל לפני כשש שנים, כאשר הוקם ארגון 'מתנת חיים' על ידי הרב ישעיהו הבר. בשנה הראשונה נתרמו דרך הארגון ארבע כליות בלבד, אולם עם חלוף השנים גברה המודעות, ורק בשבוע הנוכחי התקיימו שישה ניתוחים לתרומת כליה. בכל המקרים מדובר בתורמים שהחליטו לתרום את כלייתם לזרים, בהתנדבות מלאה, מבלי לצפות לתמורה גשמית כלשהי.

את המהפכה הזו שהצילה חיים כה רבים, ניתן לזקוף לפעילות ההסברה הבלתי נלאית של ארגון 'מתנת חיים', אשר בשנים האחרונות התמקדה בעיקר במגזר הדתי והחרדי, מה שהוביל לכך שהרוב המוחלט של התרומות מגיעות ממנו. בתקופה האחרונה החל הארגון בהעלאת מודעות גם בקרב הציבור הכללי, מתוך אמונה מלאה שתרומות הכליה יכולות להגיע מכל המגזרים.

לרגל ציון ההשתלה ה-400 התקשר השבוע במפתיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לרב ישעיהו הבר, יו"ר מתנת חיים, וברך אותו על ההישג המרשים. "היום מציינים יום הולדת לכנסת", אמר אדלשטיין לרב הבר, "אבל אנחנו כמייצגי ציבור צריכים לראות איפה הדברים האמתיים קורים בשטח, ולזהות את המהפכות האמתיות שמגיעות, ואין ספק שבעולם תורמי הכליה אתה מוביל את המהפכה".

בתגובה אמר הרב הבר ליו"ר הכנסת: "אני מבטיח בעזרת ה' שלא אנוח ולא אשקוט, כל עוד יהיו לי הכוחות, עד שאחרון החולים בישראל יזכה לתרומת כליה. העם שלנו הוא עם נדיר שמאחד בתוכו טובי לב ואנשים מכל שכבות האוכלוסייה, שלא יכולים לראות אנשים כשהם חולים וסובלים. 400 האנשים המופלאים שכבר תרמו כליה, הם רק ה-400 הראשונים ברשימה, ובעקבותיהם יגיעו בוודאי עוד הרבה מאוד נוספים. אני מתפלל שבקרוב נצליח להגשים את שאיפותינו ולא יהיו עוד חולי דיאליזה בישראל".

14 תגובות

לדעת כמה פוסקים אסור לתרום כיליה, וספק דאורייתא לחומרה, מי שמחפש להציל חיים לא חסרים דברים לעשות.

שלמה! אתה ממש לא מעודכן, הפוסקים שאולי אתה מתכוין אליהם כתבו את פסיקתם לפני שנים רבות, בזמן שעדיין לא היה ידוע כל ההשלכות הרפואיות, כל פוסקי זמנינו כמו הרב אלישיב והרב עובדיה יוסף ור' חיים קניבסקי ועוד מעודדים תרומת כליה, אז חבל שאתה כותב דברים מחוסר ידע.
רק לשם דוגמא, עליך לדעת כי הגאון רבי שמשון פינקוס זצ"ל תרם כליה כבר לפני כ-20 שנה .

כל פוסקי זמננו מכריעים שלא חייבים. אבל מצווה גדולה לתרום כליה.

מי יודע מה הסיכון הכרוך בתרומת כליה?

כבוד גדול להיות בין 400 (היום כבר 435!) תורמי כליה של מתנת חיים! מי שרוצה לתרום כליה ולהציל חיים – כדאי שיפנה לעמותה.

הרב הבר עושה את הבלתי ייאמן!
אם בעוד מס' שנים לא תהיה קיימת בארץ מחלקת דיאליזה – תדעו שחלומה של מתנת חיים התגשם!

גם אני זכיתי לתרום כליה דרך מתנת חיים (תורם 373)
עלו והצליחו!!!

מדהימים ומרגשים. ״מתנת חיים״ – כל הכבוד לכם. אין ספק שאתם מקיימים את כל המציל נפש אחת…

הרב הבר בן אדם עם לב רחב, אשריו על מפעל מדהים כזה.

אין כמו מתנת חיים בכל העולם!

גם אני זכיתי לתרום כליה דרך מתנת חיים. יישר כוח גדול לרב הבר ולכל העוסקים במלאכה!

ישר כח! כל הכבוד לכל העוסקים במלאכה. מתנת חיים ארגון מרגש!

גם אני זכיתי לתרום כליה דרך מתנת חיים. מאז כבר היו תורמים רבים נוספים, וברוך ה' הפעילות ממשיכה. יישר כוח לכל המתנדבים בעמותה!

ארגון מתנת חיים הוא ארגון מדהים שעוסק בהצלת חיים ברמה יומיומית. הרב הבר עושה ממש עבודת קודש. עלו והצליחו!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו