לראשונה: המדינה עושה שימוש בחוק ההסדרה כדי למנוע פינוי מאחז

בג"ץ דן בימים אלו בעתירות שהגישו ארגוני שמאל וכפרים פלסטינים בדרישה לפינוי המאחז עדי עד בטענה שהוא נבנה על קרקע פרטית • בתשובתה לבג"ץ מבקשת המדינה למנוע את הפינוי מכוח 'חוק ההסדרה' שאושר בשבוע שעבר במליאת הכנסת

לראשונה: הפרקליטות ביקשה מבג"ץ שלא להרוס בנייה בעקבות חקיקת חוק ההסדרה – כך מדווח הבוקר העיתון 'ישראל היום'. מדובר במאחז עדי עד שבבנימין, בו מתגוררות קרוב ל-60 משפחות.

המאחז נבנה בחלקו על אדמות פרטיות של תושבי הכפרים הפלשתיניים תורמוסעיא, אל-מוע'ייר, קריות וג'אלוד. ולפני כשנתיים עתרו ראשי המועצות של אותם כפרים לבג"ץ, בסיוע יש דין, בדרישה שבית המשפט יורה על פינוי המאחז.

השבוע הגישה המדינה את תשובתה לבג"ץ והשתמשה בחוק ההסדרה כדי לבקש את דחיית העתירה. "יש לבחון את שאלת השלכותיו של חוק זה על מבנים שנבנו על קרקע פלשתינית פרטית וכן על מבנים שנבנו באופן חלקי על אדמות מדינה", נאמר בתשובת המדינה.

יצוין כי העתירה הנוכחית נחשבת לתקדימית משום שבנוסף לטענות לבעלות על הקרקע, העותרים דורשים לפנות את המאחז "משום שהוא מהווה מוקד לפעילות עבריינית, לאלימות קשה ולהפרה שיטתית של זכויות האדם של התושבים הפלשתינים באזור, וזאת במטרה לנשלם ולהרחיקם מאדמותיהם".

מ'יש דין' נמסר בתגובה: "בהודעה אחת מתרכזות כל הפרקטיקות הפסולות שמדינת ישראל נוקטת ביחס לבנייה הבלתי חוקית בגדה המערבית. המאחז עדי עד הוקם כולו באופן בלתי חוקי".

חתן השמחה: סמוטריץ' חוגג את אישור חוק ההסדרה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *