לקראת הפגנת תושבי ביתר עילית הערב בעקבות התגברות מקרי יידויי האבנים לעבר הנוסעים על הכביש המוביל לעיר, ירד ח"כ אייכלר לשטח והזכיר: "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה" • "הטרוריסטים מטילים אימה ופחד ומנסים לנתק את ביתר מירושלים"

לקראת הפגנת תושבי העיר ביתר עילית יחד עם ראש העיר מאיר רובינשטיין בעקבות התגברות אירועי יידויי האבנים בכביש עוקף חוסאן המוביל לעיר התורה והחסידות בערי יהודה, הגיע היום לעיר ח"כ ישראל אייכלר, יו"ר הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, על מנת להבין את המצב הנשקף לעיני אלפי הנוסעים מידי יום אל העיר וממנה.

"באתי לחזק את ראש העיר מאיר רובינשטיין ואת תושבי ביתר הקשורים בעבותות אהבה וקשרי חינוך חסידות ותעסוקה לירושלים", אמר אייכלר שהזכיר כי "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה. כולנו זוכרים את הילדה אודל ביטון הי"ד שנהרגה מאבן. מי שזורק אבן על ציר התנועה הוא טרוריסט, שמטיל אימה ופחד ומנסה לנתק את ביתר מירושלים".

לדברי אייכלר, "שלטון שמכיל תופעת אבנים נגד נוסעים חפים מפשע, גם יאפשר למחבלים לבצע פיגועי ירי. מי שאינו מונע טירור של אבנים, לא יוכל למנוע פיגועים חלילה", תקף הח"כ את מדיניות ההכלה. "על כן יבורך ראש העיר מאיר רובינשטיין שמסרב להכיל ולהתעלם מטרור האבנים כדי להציל את התושבים מהסכנה" אמר יו"ר הועדה לפניות הציבור של הכנסת.

כזכור, בעקבות רצף האירועים האמור הוקם בביתר מטה פעולה במטרה לעורר את הגורמים הרלוונטים ולגרום להם לפעול באופן שיחזיר את הביטחון למשתמשי הדרך. הערב, בשעה 21:00 מתוכננת הפגנה גדולה של תושבי ביתר מול חוסאן ועל כביש 375. מי שצפוי להשתתף בהפגנה הוא ראש העיר, מאיר רובינשטיין.

"לנוכח התגברות האירועים, למרות צעדי הצבא והמשטרה, והחשש הממשי לשלומם של תושבי ביתר הנוסעים באלפיהם מדי יום על הכביש, החליט רה"ע רובינשטיין להתייצב בראש הפגנת תושבים גדולה מול חוסאן ועל כביש 375", נמסר ממטה המאבק. ראש העיר מסר: "אני שומע כבר חודשים ארוכים הבטחות. יש לי הערכה עצומה לצבא ולמשטרה. אני מלא הערכה לפעילות הרבה של מח"ט עציון ידידי רומן גופמן ומודה לו על המאמצים הכבירים שעושה. שנים רבות לא היה לנו בגיזרה מפקד מוערך כמותו. אולם למרות זאת איננו יכולים להמשיך להיות ברווזים במטווח. המצב הנוכחי לא יכול להימשך עוד אפילו יום אחד".

WhatsApp Image 2017-02-16 at 14.25.10

WhatsApp Image 2017-02-16 at 14.25.10 (1)

WhatsApp Image 2017-02-16 at 14.25.11

WhatsApp Image 2017-02-16 at 14.25.12

//www.jdn.co.il/breakingnews/801713

//www.jdn.co.il/breakingnews/800424

//www.jdn.co.il/news/military/755773