פליטים בארצם: מגורשי עמונה פותחים במחאה נגד הממשלה

העבודות להכשרת הישוב החילופי טרם החלו והדאגה בקרב מפוני עמונה מפני ההתנערות המסתמנת של הממשלה מההתחייבות כלפיהם - גוברת • מחר הם יפגינו מול ישיבת הממשלה תחת הכותרת "הבטחתם - תקיימו"

יותר משבועיים לאחר שפונו מביתם, תושבי עמונה חוזרים לרחובות: התושבים זועמים על הרמזים והמסרים השונים מסביבת רה"מ לפיהם הוא עשוי למנוע הקמת יישוב חדש למפונים – זאת בניגוד להסכם המפורש של הממשלה מולם.

ביום שישי דיווחנו כי שרי 'הבית היהודי' הבהירו שלא יהיו פשרות בענין, אך בהנהגת הישוב מסרבים לבטוח בהתחייבות המדוברת.

מחר יעשו מפוני הישוב את כל הדרך מאתר המגורים הזמני שלהם לקרית הממשלה בירושלים, כדי לקיים הפגנה במקום.

ממטה המאבק נמסר: "מחיקת הישוב עמונה בו גרנו 20 שנה והרס בתינו מהווים מכה קשה עבורנו אבל זוהי גם מכה קשה לציונות ולציבור הרחב שתומך בממשלה זו. הקמת ישוב חדש תחת הישוב עמונה הוא המינימום ההכרחי שהממשלה הזו צריכה לעשות והוא יביא מזור גם לנו באופן פרטי וגם לציונות ולדרך. תהיה זו הוכחה ניצחת לאויבינו שחפצים לראות עוד ועוד ישובים נופלים ואת ישראל כולה נמחקת מהמפה – אנחנו כאן ביהודה ושומרון ובישראל כולה כדי לנצח וכדי להישאר כאן. השרים כולם מבינים את זה. ראש הממשלה מבין את זה.

בהודעה שפרסם המטה נאמר עוד: "הגיע הזמן לעשות את זה ולהקים ישוב לתפארת תחת עמונה. אנחנו מצידינו לא נצא ולא נתפנה מהפנימייה בה אנחנו שוהים למרות התנאים הקשים מאוד אלא למקום אחד בלבד – להקמת ישוב חדש כפי שהובטח. נאמר זאת לממשלת ישראל פעם נוספת ובצורה נחרצת. אנחנו קוראים לציבור הרחב לבוא ולעמוד לצידינו".

צילומים: יונתן זינדל – פלאש 90
F170213YS26

F170213YS25

F170213YS23

F170213YS22

F170213YS21

F170209MA91

עמונה נפלה שנית: באלימות קשה, פונה בית הכנסת בעמונה

הייאוש והגירוש: מאה תמונות מספרות על פינוי עמונה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *