מאוחר מידי? מקורבי אזריה נגד פרקליטיו: "גרמו יותר נזק מתועלת"

לאחר עונש המאסר שנגזר עליו, מקורבי החייל היורה תוהים בקול האם לא היה כדאי מלכתחילה להמנע מגרירת הפרשה והפיכתה לענין בעל משמעות ציבורית • "ההתעקשות על ערעור עוד יכולה לגרום להחמרה בעונש"

מקורבי אזריה מחשבים מסלול מחדש: לאחר גזר הדין בעניינו, משמיעים מקורביו של החייל היורה ביקורת קשה על התנהלות צוות ההגנה ויועץ התקשורת של המשפחה, העיתונאי שרון גל. "צוות ההגנה של אזריה הוא שפוט של שרון גל", מאשימים המקורבים בשיחה שקיימו עם ערוץ 2.

לדבריהם, "במקום ללכת להליך של המתקת עונש או חנינה, בצוות ההגנה הולכים דווקא על צעד של ערעור….באופן מעשי אלאור יכול היה להיות בבית תוך חודשים ספורים, אבל ההתעקשות על ערעור עוד יכולה לגרום להחמרה בעונש".

על אף הדברים הללו, במשפחתו של אלאור אזריה הנחו היום את צוות ההגנה לסיים את כתיבת הערעור שיוגש בעוד עשרה ימים לבית הדין לערעורים בקריה.

כזכור, בית הדין הצבאי ביפו גזר היום עונש מאסר של שנה וחצי על החייל היורה, אלאור אזריה. נשיאת ההרכב, השופטת הצבאית אל"מ מאיה הלר, הקריאה במשך כארבעים דקות הקדמה שבה היא סיכמה את שלבי המשפט השונים, כולל טענותיהן העיקריות של ההגנה והתביעה.

יצוין כי בדעת מיעוט ניצב שופט שהיה סבור כי יש לגזור על אזריה בין שנתיים וחצי לחמש שנות מאסר. מנגד, שני שופטי הרוב סברו שאפשר להסתפק בשנה וחצי עד שנתיים מאסר.

אזריה והוריו לא נראו מופתעים לנוכח הפסיקה, מאחר שזו היתה צפויה לאור ההרשעה החד משמעית. אביו הצהיר בכניסתו לדיון: "נגיב באיפוק. אנחנו אוהבי הארץ".

18 חודשי מאסר נגזרו על אלאור אזריה • ההגנה דורשת עיכוב ביצוע

2 תגובות

עד מתי תצטטו כתבות נבזיות שכאלו? כותבים שמלאניים שסותרים את עצמם בלי להתבייש, 'מקורבי' אזריה כועסים על עורכי הדין, ו'משפחתו' ו'אביו' הנחו את צוות ההגנה להגיש את הערעור, אז מי הם ה'מקורבים'? ברק רביד? ארגון בצלם? שוברים שתיקה?
מערכת מכובדת שכמותכם צריכה לסנן ולהוציא מהכתבות שהיא מפרסמת שטויות כאלו.

עכשיו שיעשו לשוטר שירה ב'אזרח' התמים משפט שדה, שהשר לבטחון פנים יאמר שמדובר ב'שוטר שסרח', שיערכו לו משפט ראוה שבסיומו יתקפו אותו קשות שפגע ב'קדושת החיים', שישלחו אותו למאסר בפועל על 'הריגה' או 'רצח', שיתחילו להתווכח אם צריך לתת לו חנינה אחי שיקבל 'אחריות על מעשיו'
ואז יתקיים בנו הפסוק [שכבר מתקיים בנו עכשיו]: 'והיית משוגע ממראה עיניך אשר תראה'.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *