המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש הסגל לשעבר של נתניהו

מחקירת המשטרה בנוגע לארי הרו עולות ראיות לכמה עבירות, בהן שוחד ומרמה והפרת אמונים • בחקירה עלה כי הוא פעל בניגוד עניינים בעת כהונתו, לאחר שהמשיך להחזיק בחברה שהייתה בבעלותו

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

המשטרה הודיעה הערב על סיום חקירה וגיבוש תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, והלבנת הון על ידי ארי הרו, ועבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון על ידי עורך הדין הראל ארנון שעסק בענייניו.

החקירה החלה כסמויה באמצע שנת 2015, ועברה לשלב הגלוי בסופה של אותה השנה, בהתאם לחוות הדעת של המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. במסגרת החקירה נחקרו באזהרה הרו ועו"ד ארנון, כמו גם עשרות מעורבים לכאורה. במקביל, נערכו חיפושים, נתפסו מסמכים ומוצגים וכן נתפסו רכוש וחשבוניות בשווי מיליוני שקלים לצורך בקשות חילוט בהמשך.

במסגרת הסדר ניגוד עניינים עליו חתם הרו לקראת כניסתו לתפקיד ראש הסגל, הוא התחייב למכור חברה שהייתה בבעלותו ולא לעסוק בעניינים הנוגעים לה. עם זאת, ממצאי החקירה מצביעים על כך שמכירת החברה הייתה למראית עין בלבד באמצעות מצג שווא, בעוד שבפועל המשיך הרו להחזיק בה, ליהנות מרווחיה ולקדם את ענייניה במסגרת תפקידו הציבורי.

במקביל, גובשה תשתית ראייתית נגד עורך הדין הראל ארנון, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. עו"ד ארנון ייצג את הרו באותה העת, ואמור לייצג את המדינה בדיון על העתירות שהוגשו נגד חוק ההסדרה בבג"ץ. משטרת ישראל העבירה את ממצאי החקירה למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, לעיון ולהחלטה לגבי המשך ההליך.

עו"ד ירון קוסטליץ, עורך דינו של ארנון, מסר כי הוא "משוכנע שהפרקליטות תגיע למסקנה כי לא נפל רבב בד"ר ארנון, וכי אין מקום להעמידו לדין".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן