פלסטיני חמוש חדר לשטח ישראל סמוך לקיבוץ נירים שבנגב המערבי. כוחות צה"ל הוזעקו למקום ופתחו באש לעברו. בחילופי הירי נהרג אחד הלוחמים. המחבל חוסל

חייל מחטיבת גולני נהרג הבוקר (ו') מירי מחבל לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. בחילופי האש נהרג המחבל מאש הלוחמים. הודעה נמסרה למשפחת החייל.

בשעות הבוקר המוקדמות זוהה המחבל כאשר הוא חודר לשטח ישראל במרכז רצועת עזה. עם הגעת כוח גולני לנקודה, נפתחה אש על הכוח ובמקום התפתח קרב יריות בין המחבל לכוח, במהלכם נהרג החייל – בן 20 החובש הפלוגתי.

קרא עוד:

[postim]

מדובר צה"ל נמסר כי "חייל צה"ל, לוחם מחטיבת "גולני", נהרג הבוקר בחילופי אש עם מחבל חמוש סמוך לגדר המערכת בשטח ישראל. בשעות הבוקר המוקדמות זוהה מחבל חודר לשטח ישראל במרכז רצועת עזה. עם הגעת כוח צה"ל לנקודה נפתחה אש על הכוח אשר הובילה לחילופי ירי בין המחבל לכוח, במהלכם נהרג החייל. במהלך חילופי האש נהרג המחבל מאש הלוחמים, בכך נמנע פיגוע בעורף שטח מדינת ישראל. הודעה נמסרה למשפחת החייל".

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובכוחות הביטחון ויפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס הוא הכתובת ועליו האחריות. בתגובה כוחות אוויר ושריון ביצעו ירי למרחב פתוח".

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי פלסטינים ליד עבאסן, כפר בדרום רצועת עזה הקרוב לגבול עם מצרים, טענו כי שמעו יריות. עוד טענו הפלסטינים כי כוחות צה"ל הטילו פצצות עשן באזור לאחר התקרית וכי מסוק נחת בזירת האירוע.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "וופא" דווח כי כוחות צה"ל גרמו בשעות הבוקר המוקדמות לשריפת עשרות דונמים של חיטה בסביבות העיירה עבאסן. לטענת הפלסטינים, הכוחות הישראלים ירו פגזים לעבר מספר בתים של אזרחים ולעבר שטחים פתוחים, ובכך גרמו לשריפה.

עוד טענו ב"וופא" כי ספינה של חיל הים פתחה הבוקר באש כבדה לעבר סירות דייגים מערבית לבית לאהיה, וכוח צה"ל פתח באש באזור נחל עוז לכיוון מגרש חקלאי. בשני האירועים לא דווח על נפגעים או הרוגים.