כ-1500 משגיחי כשרות התאגדו באמצעות ההסתדרות

משגיחי הכשרות התאגדו לאחר שבשבוע שעבר הם הצטרפו באופן רשמי להסתדרות והפכו לגוף מאוגד • "כשפוגעים בצורת ההעסקה זה מדאורייתא. איך אפשר שלא להתייחס לזה?" • סך המשגיחים שהתאגדו - רבע מכלל המשגיחים בישראל

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

ציבור המשגיחים לא חיכה יותר מידי לרבנות הראשית, לבג"ץ או לכל גורם אחר, ובשבוע שעבר סיים את הליך התאגדותו בהסתדרות, מתוך כוונה לשפר עמדות לקראת תנאי העסקתם המסתמנים בעקבות הרפורמה.

כיום יש בארץ כ-6,000 משגיחי כשרות שחששם העיקרי מהרפורמה היא שצורת העסקתם תהיה בדומה לעובדי קבלן ולשם כך, הם פנו לחטיבה החרדית בהסתדרות על מנת שיוכלו להבטיח את ביטחונם התעסוקתי.

בג"ץ קבע לפני ביוני 2016 כי צורת ההעסקה הנוכחית של המשגיחים חייבת להשתנות. כיום המשגיחים מקבלים את שכרם מבעלי העסקים עליהם הם מפקחים, מה שפעמים רבות יוצר בעיות המשפיעות באופן ישיר על איכות הכשרות.

מאור הכשרות - תוכנית הכשרה

לדברי יו"ר החטיבה הדתית בהסתדרות עו"ד רפי מלאכי "על פי חוקת העבודה, בגוף שהוא יחידת מיקוח, כלומר מקום עבודה שמעסיק עובדים ומשלם להם שכר, אם שליש מהעובדים מתאגדים הם יכולים לפנות להסתדרות במטרה שהיא תהפוך לארגון הגג שלהם".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell