ראש האופוזיציה ויו"ר ה'מחנה הציוני' יצחק (בוז'י) הרצוג, הנמצא בביקור מדיני ברוסיה לפי הזמנה של ועדת החוץ של הפרלמנט הרוסי "הדומא", פתח את ביקורו במוסקבה במוסדות היהודים במוסקבה, בהם ה"מוזיאון היהודי", "מרכז החסד היהודי" ועוד, והתקבל על ידי מייסד המוסדות והעומד בראשם רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר.

ראש האופוזיציה אמור במהלך שהותו במוסקבה להיפגש עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, סגן שר החוץ מיכאל בוגדנוב, גורמים בממשל הרוסי וכן עם נציגי הקהילה היהודית. ביקורו של הרצוג ברוסיה מגיע לאחר פגישתו עם ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב בקיץ האחרון, בעת ביקורו של ראש הממשלה הרוסי בישראל. לביקור שיימשך יומיים נלווה גם ח"כ חיליק בר.

במהלך הסיור במוזיאון היהודי הגדול בשכונת 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה ביקרו אף ב'ספריית שניאורסון' המפורסמת השוכנת במרכז המוזיאון מזה שנתיים, מאז העבירו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לידי רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר. בהתרגשות רבה ניגש הרצוג לספרים הקדושים, בדק, התעניין והביע התעניינות בהיסטוריה העומדת מאחורי כל ספר וספר, הרצוג שמוקיר את ערכם של כתבי יד וספרי קודש משורשיו המשפחתיים העמוקים ביקש לקבל מהרב הראשי הסברים מעמיקים ויסודיים על כתבי היד והספרים.

בתום הביקור אמר הרצוג: "התרגשתי שבמקום בו עשרות בשנים נאסר על קיומם של חיים יהודיים עשירים יש כיום "אידישקייט" ומערכת יהודית פוריה ומגוונת. אך אין ספק כי הזכות לעיין בספרים הקדושים של שולשלת אדמור"י ליובאוויטש היא עבורי גולת הכותרת של הביקור בקהילה היהודית הפורחת במוסקבה בראשותו של הרב לאזאר ובוודאי כמי שזכה בעצמו לברכה מהרבי זה ריגש עד מאוד".

בהתייחסו לנשיא רוסיה אמר: "את נשיא רוסיה פוטין אני מכבד מאוד והיום יש לו אפשרות מיוחדת לשפר המצב במזרח התיכון".

במרכז החסד היהודי שמע האורח על הפעילות הענפה למענם של מאות ואלפי נזקקים וגלמודים יהודים במוסקבה, והפתרונות למענם של הנזקקים בכל תחומי העזר והסעד, והכל מתוך כבוד רב לפונים. את דבריו הנרגשים העלה בספר האורחים של המרכז, תוך הבעת תודה בשם העם בארץ ישראל.

יצחק הרצוג במוסקבה (1) יצחק הרצוג במוסקבה (2) יצחק הרצוג במוסקבה (3) יצחק הרצוג במוסקבה (4) יצחק הרצוג במוסקבה (5) יצחק הרצוג במוסקבה (6) יצחק הרצוג במוסקבה (7) יצחק הרצוג במוסקבה (8) יצחק הרצוג במוסקבה (9) יצחק הרצוג במוסקבה (10) יצחק הרצוג במוסקבה (11) יצחק הרצוג במוסקבה (12) יצחק הרצוג במוסקבה (13) יצחק הרצוג במוסקבה (14) יצחק הרצוג במוסקבה (15) יצחק הרצוג במוסקבה (16) יצחק הרצוג במוסקבה (17) יצחק הרצוג במוסקבה (18) יצחק הרצוג במוסקבה (19) יצחק הרצוג במוסקבה (20) יצחק הרצוג במוסקבה (21) יצחק הרצוג במוסקבה (22)