ליצמן יוצא למאבק נגד סופר-פארם: "מחללת שבת בניגוד לחוק"

לרשת סופר-פארם קיים היתר לפעול בשבת לצורך מכירת תרופות, אלא שבדיקה שערך שר הבריאות העלתה שהרשת מנצלת את ההיתר כדי לקיים פעילות מסחרית מלאה: "זה ממש מסחר בשבת. פנו אלי מתחרים שזה פוגע בהם"

חזית חדשה במלחמה על קדושת השבת: בצל מאבק המרכולים בתל אביב וההבנות בין הנציגים החרדים לניר ברקת בירושלים, מסמן שר הבריאות, יעקב ליצמן, את המאבק הבא: פעילותה של רשת סופר פארם.

מתברר כי הרשת משתמשת בהיתר שניתן לה למכירת תרופות כדי לקיים פעילות מסחרית מלאה.

מי שחשף את הדברים הוא העיתונאי יהודה שלזינגר ב'ישראל היום'. ע"פ הדיווח, ליצמן פנה בימים האחרונים לגורמים משפטיים כדי לבדוק אילו צעדים הוא יכול לנקוט נגד סופר-פארם.

מקורבים לשר צוטטו בכתבה כאומרים: "מאז האישור למכור תרופות בשבת הם הגדילו את ההיצע, עד כדי שהיום מתנהל שם מסחר כמו בקניון. מוכרים שם מוצרי ניקיון, צעצועים, מחבתות או כרית לצוואר לטיסה – ואפילו ראינו שהם מוכרים ביטוחי נסיעות במבצע. זה בטח לא קשור לתרופות שצריך בדחיפות בשבת"

ומה הכפתרון לכך? המקורבים מסבירים: "הגבלת המכירה בשבת לתרופות בלבד, בשיטה שמזכירה את חסימת מכירת החמץ בפסח – אז לצד כיסוי המוצרים נחסמים גם הברקודים שלהם, כך שאי אפשר להשלים את רכישתם בקופה".

ליצמן עצמו אישר את הדברים בשיחה לכתב העיתון. "פנו אלי מבתי מרקחת אחרים וטענו שזה פוגע גם בהם. זה כבר לא רק תרופות, זה ממש מסחר בשבת – ואני בוחן כרגע מה אני יכול לעשות בעניין", הוא אומר.

מרשת סופר־פארם סירבו להגיב.

חברי 'ועדת השבת' בדקו ומצאו: "אין גידול בחילולי השבת בירושלים"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו