סכנות הפורים: בן 4 שיחק עם קפצונים ופונה לבית החולים

ילד בן 4 נכווה הבוקר בידיו לאחר ששיחק עם קפצונים בביתו. הוא פונה לבית חולים עם כוויות בידיו • בתוך כך, המשטרה חשפה רשת של קטינים שסחרו באלפי "צעצועים" בדרך מתוחכמת. צפו בתיעוד

דוברות איחוד הצלה: ילד בן 4 נכווה כתוצאה מפיצוץ קפצונים עמם שיחק בביתו בירושלים. מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף ירושלים העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה באמבולנס איחוד הצלה לבית החולים הדסה עין כרם.

אבי סוויסה חובש רפואת חירום של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי לזירה עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו סיוע רפואי ראשוני לילד שסבל מכוויות בידיו בדרגה ב' כתוצאה ממשחק עם חבילת קפצונים, מקרה מצער זה מזכיר לנו כי חשוב בתקופת חג הפורים להימנע ממשחק בנפצים וקפצונים בכדי למנוע פציעות ואסונות מעין אלו". 

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים להורים ולמבוגרים להזהיר את הילדים והנערים ממשחק עם נפצים, חזיזים, וחומרי נפץ השכיחים בתקופה זו של ערב חג הפורים, מה שלמרבה הצער גורם לאסונות ופציעות, זהירות ונקיטה בכללי הבטיחות צפויה למנוע אסונות אסונות מיותרים. בכל מקרה חירום רפואי מומלץ לחייג 1221 למוקד איחוד הצלה בכדי לקבל מענה מהיר ומיידי של מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה שנמצאים בסמיכות למיקום האירוע.

בתוך כך, שוטרי משטרת ישראל חשפו פעילות מאורגנת של קטינים לביצוע עסקאות למכירת אלפי 'צעצועים מסוכנים' מסוגים שונים תוך שימוש בכינויי קוד בהם 'רמדנים', 'שרקנים' , 'מקל סבא' ועוד. עוד נחשף כי המכירות בוצעו בכמויות של 'סטוקים' ולא בודדים.

חוקרי המשטרה קבעו מפגש עם עם אחד הקטינים למכירת הצעצועים המסוכנים אליה הגיע יחד עם סבו ומהרכב הוציא ארגזי קרטון ובהם עשרות נפצים וזיקוקים מסוגים שונים.

//www.jdn.co.il/news/israel/809974

הלילה בפעילות מבצעית ממוקדת פשטו לוחמי מג"ב על ביתו של החשוד המרכזי, תושב מרכז הארץ, שעפ"י החשד סיפק את הסחורה לקטינים ולנוספים. בחיפוש שבוצע בביתו נתפסו מאות רבות של צעצועים מסוכנים מסוגים שונים ובהם עשרות כוורות זיקוקין.

כלל ה'צעצועים המסוכנים' שנתפסו הועברו לבדיקת חבלן משטרת ישראל . מבדיקת חלק מהם עלה כי כמות החומר המסוכן המצוי בתוכם עלול לגרום לנזק ופגיעות קשות מאוד.

כאמור המשטרה עצרה לחקירה 2 קטינים בגילאי 16 תושבי המרכז אשר טענו שמכרו לחבר'ה בשכונה ולמי שביקש. בסיום חקירתם שוחררו בתנאים.

כן נחקרו שני בגירים תושבי המרכז והחקירה נמשכת.

חשיפת הפעילות המאורגנת למכירת ה'צעצועים המסוכנים' מנעה פגיעות קשות בילדים ובני נוער במהלך ימי החג.

במשטרה שבים ומדגישים כי כלל הנפצים, זיקוקים וחזיזים למיניהם הנמכרים לכל דורש, ללא פיקוח וללא הגבלת גיל – מסוכנים (!) וגורמים לפגיעות קשות.

//www.jdn.co.il/news/israel/807754

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן