ח"כ מרגי לליברמן: "לבטל זימונים וצווי גיוס לתלמידי ישיבות שיועדו לפורים"

בלשכתו של ח"כ מרגי נערמו בימים האחרונים עשרות פניות של אברכים ותלמידי ישיבה שביקשו לדחות את תאריכי ההתייצבות/גיוס שיועדו לי"ד וט"ו אדר לאחר שבצה"ל הבהירו, כי "ימי הפורים הם ימי עבודה רגילים במשק"

זאת לא בדיחה, אברכים ובחורי ישיבה קיבלו בשבועות האחרונים צווי גיוס שיועדו לתאריכים י"ד וט"ו באדר ימי הפורים.

עשרות בחורי ישיבה פנו במהלך השבוע האחרון ללשכת ח"כ יעקב מרגי יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט, בבקשה לפעול לדחיית מועד ההתייצבות שנקבע עבורם.

לטענתם, בצה"ל הבהירו להם, כי ימי הפורים הם ימי עבודה במשק ולכן העבודה בימים אלו מתנהלת במתכונת רגילה.

אמש שיגר ח"כ מרגי מכתב לשר הביטחון בו ביקש לפעול לדחיית מועד ההתייצבות של אותם בני הישיבות, "התקבלו בלשכתי פניות רבות מבחורי ישיבות, אברכים ומועמדי גיוס שתאריך הגיוס שלהם, נקבע לימי הפורים". פותח מרגי את מכתבו.

"הפונים דיווחו לי שביקשו לדחות את תאריך ההתייצבות/גיוס, אולם נאמר להם מפורשות שבאם לא יופיעו בתאריך שנקבע הם יוגדרו כמשתמטים" הוא הוסיף, כי "חלק מהפונים ביקשו מיוזמתם להתגייס לצה"ל".

מרגי ביקש לחדד את העובדה, כי דווקא בזמן שבו מדברים על דיאלוג בריא מול המגזר החרדי, הקשבה ורצון לפתור בעיות בדרכי נועם ובדרכי שלום, היה ראוי להאזין לבקשתם של אותם מתגייסים ובחורי הישיבות המבקשים לפעול בהתאם לחוק.

חכמי ישראל עמדו על מעלת ימי הפורים וראו בהם חג של ממש והדבר מעוגן בפסיקה הלכתית ללא הבדל בין עדות או חוגים. גם המחוקק נתן לכך את דעתו ונציבות שירות המדינה קבעה את ימי הפורים כימי בחירה.

"אודה לך באם תואיל לפעול לביטול התייצבות בימי הפורים לאותם בחורי ישיבה ומועמדי גיוס דתיים. ולחלופין להורת שלא לפתוח כנגדם בהליכים משמעתיים". סיים מרגי את מכתבו.

בתגובה לפנייתו של מרגי הבהירו בצה"ל כי הפניות בנושא יידונו בחיוב וכי בהתאם לשמות שיעביר להם יישלחו זימונים חדשים ולא ינקטו כנגד אותם אברכים ובחורים הליכים משפטיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *