עוד בחדשות השבת: שוב תקרית אנטישמית בארצות הברית, פעוט נכווה ממים רותחים בבני ברק ובתוניסיה סוכלה הברחה של ספר תורה עתיק ביותר ובעל חשיבות היסטורית

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח בטלפון אמש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לראשונה מאז נכנס לתפקידו בחודש ינואר האחרון. עם סיומה, נמסר מלשכתו של אבו מאזן כי טראמפ הזמינו לביקור בוושינגטון.

עוד נמסר מהבית הלבן כי השניים דנו בדרכים לקידום שלום במזרח התיכון, "כולל הסכם בר קיימא שישים סוף לסכסוך הישראלי פלסטיני". עוד נמסר כי "הנשיא הדגיש את דעתו האישית, שהשלום אפשרי וכי הגיע הזמן להגיע להסכם".

"הסכם שכזה ייתן את אותותיו החיוביים לא רק על ישראל והפלסטינים, אלא על האזור כולו. טראמפ הוסיף כי ההסכם "חייב להיות תוצאה של שיחות ישירות בין הצדדים", וכי "ארצות הברית תעבוד בצמוד להנהגה הישראלית והפלסטינית כדי להגיע למטרה הזו".

עוד בחדשות השבת: משטרת סיאטל שבמדינת וושינגטון בארצות הברית חוקרת תקרית ונדליסטית שאירעה בבית כנסת בעיר, לאחר שקירות
המבנה רוססו בכתובות נאצה אנטישמיות. מהמשטרה נמסר כי שוטר סיור גילה את הכתובת על קירות בית כנסת "הירש סיני" שבשכונת קפיטול היל המרכזית. זמן קצר לאחר מכן נמסר כי חפץ חשוד אותר בקרבת בית הכנסת, אך הוסר החשש כי מדובר במטען.
"גרפיטי אנטישמי ומכחיש שואה רוסס על חזית בית הכנסת הישן שלנו. יצרנו מיד קשר עם רשויות האכיפה, שהגיבו במהירות וביעילות בפתיחת חקירה, ואנו מודים להם על כך", אמר רב בית הכנסת דניאל וינר לאחר גילוי הכתובות.

שוב תקרית אנטישמית בארצות הברית: כתובות נאצה רוססו בבית כנסת בארה"ב

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) אומר היום כי הבחירות הבאות ייערכו ב-2018
על פי מידע שיש ברשותו ואינו יכול לפרט בשלב זה. הוא הוסיף כי להערכתו, בתום הפריימריז בעבודה, המפלגה תזכה באמון מחודש מצד הציבור כאלטרנטיבה לממשלת הימין בראשות גוש המרכז-שמאל.

פרץ התייחס גם לממשל החדש בארצות הברית ולשיחה שקיים הנשיא דונלד טראמפ עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.
"אגלה לכם סוד: טראמפ ואבו מאזן לא שוחחו אתמול על חופשת סקי משותפת או על מתכון לעוגת שטרודל. בוושינגטון מקימים לתחיה את רעיון שתי המדינות שנתניהו ניסה לחסל".
עוד הוא הוסיף כי "על ממשלת ישראל לפעול לשמור על הגושים הגדולים ולא לבנות בהתנחלויות מבודדות שמסכנות כל הסכם בעתיד. הגיע הזמן לסדר עדיפויות ששם במרכז את דימונה על פני עמונה".

חשוד חדר למתחם הבית הלבן – בזמן שטראמפ שהה בו, השירות החשאי מסר כי החשוד נעצר לאחר שטיפס על הגדר, אולם לא נמצא בחיפוש שנערך עליו דבר ולא נשקפה שום סכנה לנשיא.

• ב"ב: תינוק בן שנתיים נכווה בשבת ממים רותחים
הפעוט פונה במצב בינוני לביה"ח 'תל השומר'.

• תוניסיה סיכלה הברחת ספר תורה עתיק
הספר הנדיר באורך 37 מטרים נכתב ככל הנראה במאה ה-15. הוא נתפס בידי רשת מבריחים שהתכוונו להעבירה למדינה באירופה.

• האו"ם: אנו ניצבים בפני המשבר ההומניטרי הגדול ביותר מאז 1945
העולם ניצב בפני המשבר ההומניטרי הגדול ביותר מאז שנת 1945, כאשר יותר מ-20 מיליון בני אדם בארבע מדינות נמצאים בסכנת מוות כתוצאה מרעב – כך אמר הלילה האחראי על הסיוע ההומניטרי באו"ם, סטיבן אובריאן. בדברים שאמר אובריאן למועצת הביטחון של האו"ם הבהיר כי "ללא מאמצים עולמיים מתואמים, אנשים פשוט ירעבו למוות". עוד הוא הוסיף כי "רבים אחרים יסבלו וימותו כתוצאה ממחלות".