הרצוג: הזמנת אבו-מאזן לבית הלבן סימן חיובי שיש לנצלו

גם ברמאללה נשמעים ביממה האחרונה קולות אופטימיים מאוד לקראת פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונשיא ארצות הברית "טראמפ נחוש להגיע להסכם"

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • האברך שדאג לעשרות משפחות במצוקה נפטר מהמחלה

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

יו"ר האופוזיציה הרצוג אומר כי הודעת הבית הלבן על תוכנה של שיחת טראמפ-אבו-מאזן והזמנתו של יו"ר הרשות הפלסטינית לפגישה עם נשיא ארה"ב, מעודדת ומהווה סימן חיובי שיש לנצלו.

לדברי הרצוג, הגיע הזמן לפרוץ את הקיפאון ולחדש את ההידברות ואת המאמץ להגיע להסדר בין ישראל לפלסטינים.

עוד הוסיף כי הוא מקווה שהשליח המיוחד של הנשיא טראמפ, ג׳ייסון גרינבלט, שיגיע לאזורנו השבוע, יתחיל להניע מחדש את גלגלי התהליך המדיני.

גם ברמאללה נשמעים ביממה האחרונה קולות אופטימיים מאוד לקראת פגישתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. גורמים פלסטינים אומרים כי טראמפ "יצא מגדרו" בשיחתם כדי לתת לאבו מאזן תחושה חיובית.

"זו לא הייתה סתם הזמנה רשמית לבית הלבן, הוא רוצה שאבו מאזן יהיה האורח שלו".

לדבריהם, טראמפ חזר בשיחה כמה פעמים על המילים: "אני רוצה עסקה", בהתייחסו להסכם ישראלי-פלסטיני.

לפי הרושם שנותר ברמאללה, הנשיא החדש מתעניין במידה רבה בכלכלה הפלסטינית. טראמפ ואנשיו הרבו להיפגש מאז כניסתו לתפקיד עם אנשי עסקים פלסטינים, בהם המיליארדר עדנאן מג'אלי שכנראה היה ערוץ תיווך בין הבית הלבן והמוקטעה, ונחשב כמועמד להתמנות לראש הממשלה הפלסטיני.

כזכור בשיחת הטלפון אמש הבהיר טראמפ לאבו-מאזן כי שלום עם ישראל יושג רק במשא ומתן ישיר. אבו-מאזן הדגיש כי הוא דבק בשלום כדי להקים מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל. מקורות פלסטיניים מסרו לכתבנו כי במהלך השיחה לא הזכיר טראמפ את המונח "שתי מדינות" אלא דיבר על הצורך בחידוש תהליך השלום ובהשגת הסדר קבע.

טראמפ הזמין את אבו מאזן לבית הלבן • סיכום חדשות השבת

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell