במסגרת עסקת הטיעון , הח"כ מהרשימה המשותפת יתפטר מהכנסת וירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל. גטאס הואשם שניצל את מעמדו כדי להבריח טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים בכלא

הפרקליטות וח"כ באסל גטאס חתמו היום (חמישי) על הסדר טיעון במסגרתו הוא יתפטר מהכנסת וירצה עונש של שנתיים מאסר בפועל.

במסגרת ההסדר, שדווח בחדשות 2, לחבר הכנסת מהרשימה המשותפת לא תיוחס כוונה של סיוע לארגון טרור, והוא יואשם בהכנסת טלפונים סלולריים לכלא בנסיבות שיש בהן כדי לסייע לטרור. כתב האישום המתוקן יוגש ביום ראשון, וגטאס יתפטר מהכנסת.

החתימה על ההסדר מגיעה אחרי שלפני יומיים אמר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי, כי יש לח"כ גטאס עד יום חמישי להודיע אם הוא נעתר להסדר שהוצע לו – מה שייתר את תהליך ההדחה מהכנסת.

"עורכי דינו של ח"כ באסל גטאס יצטרכו לתת תשובה עד ליום חמישי האם הם מקבלים את הסדר הטיעון שגובש", אמר נזרי בדיון בכנסת. "ההסדר יכלול עבירות חמורות ובהן עבירה מסוג פשע ועבירה לפי חוק המאבק בטרור. אם הם לא יקבלו את הסדר הטיעון – טיוטת כתב האישום תיוותר על כנה". עוד הוסיף נזרי כי "ההסדר יכלול תקופת מאסר משמעותית בפועל. כמו כן, נבקש מבית המשפט לקבוע שבמעשיו יש משום קלון".

כזכור כתב אישום חמור הוגש נגד גטאס בעקבות ניצול חסינותו כחבר כנסת כדי להבריח לכלא טלפונים ופתקים למחבלים.

בין האישומים: איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, גטאס ניצל את היותו חבר כנסת הפטור מחיפושים על גופו ובבגדיו, ובמהלך ביקור בכלא קציעות תכנן עם "ואליד דקה" חבר החזית העממית המרצה עונש מאסר של 31 שנים בגין רצח חייל ,להעביר טלפונים ניידים למחבלים בכלא.

גטאס הגיע לכלא כשהוא מסתיר 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ואוזניה סלולרית. החבילות הוסתרו בתוך חולצתו של חבר הכנסת, וכאשר מכשיר המגנומטר צפצף עם כניסתו למקום האשים בכך את חגורתו, וסירב לעבור בדיקה נוספת בשל חסינותו.

במפגש עם המחבלים העביר להם חבר הכנסת את הציוד – שנתפס מיד לאחר מכן בחיפוש שנעשה בתאי האסירים.

כמו כן, העביר גטאס מסמכים, שנתפסו גם הם. על פי כתב האישום, גטאס עשה את מעשיו "תוך שהוא רואה מראש כי קיימת אפשרות קרובה לוודאי שציוד התקשורת ישמש לסיכון חיי אדם, יגרום חבלה חמורה לאדם, יפגע בביטחון המדינה או יסייע לארגון טרור".

תיעוד דרמטי: גטאס מעביר טלפונים ניידים למחבל בכלא