המלחמה בתאונות הדרכים: במשרד התחבורה הודיעו כי החל ממחר (שישי) עבירות מסכנות חיים יגררו בצידם קנסות מוגדלים • הרשימה המלאה - בפנים

במשרד התחבורה הודיעו היום (חמישי) כי החל ממחר עבירות מסכנות חיים יגררו בצידם קנסות מוגדלים.

הקנס שיוטל על אי ציות לרמזור אדום יגדל מ-1,000 שקלים ל-1,500 שקלים (מדרגת קנס חדשה). הקנס בגין רכיבה על אופניים על המדרכה או רכיבה בכביש שלא בימין הדרך יגדל מ-100 שקלים ל-250 שקלים. הקנס על רכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל המותר או על אופניים לא תקניים, יעמוד מיום שישי על 1,000 שקלים, במקום הזמנה לדין כיום.

נהג שייתפס נוסע מעל המהירות המותרת בדרך עירונית (בין 31 ל-40 קמ"ש מעל המותר) ובדרך בינעירונית (בין 41 ל- 50 קמ"ש מעל המותר) ייקנס ב-1,500 שקלים, במקום העמדה לדין. על אי מתן זכות קדימה להולך רגל המתכוון לחצות במעבר חצייה או כשרכב אחר נתן זכות קדימה נקבע קנס של 250 שקלים במקום העמדה לדין.

נסיעה בכלי רכב ללא רישיון רכב תקף, נקבע עוד בתקנות החדשות, תחייב את הנהג בקנס של 1,000 שקלים במקום 750 שקלים כיום. בנוסף, עבירה של הובלת משא בעומס יתר של 15-25%, שבגינה ניתן קנס של 1,000 שקלים, הומרה להזמנה לדין.

שר התחבורה, ישראל כץ, מסר: "החמרת הקנסות תגביר את ההרתעה נגד נהגים עבריינים ותאפשר ענישה מהירה בסמוך מאוד למועד ביצוע העבירה. בנוסף לכך, פועל המשרד במרץ להכנסת מערכות בטיחותיות ומצילות חיים בכלי הרכב, שישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל".