נהג משאית ערבי פגע במכונית חונה של שוטר. היום, חזר השוטר למקום, ובלהט הויכוח, הכה קשות את נהג המשאית ששחזר באומרו: "הוא קילל אותי ואז החל להכות אותי. פחדתי שהוא יירה בי". השר לבטחון פנים גינה את האלימות והורה להשעות את השוטר

שוטר יס"מ, תועד הבוקר מכה נהג משאית מבוגר בבעיטות ובנגיחות בוואדי ג'וז במזרח ירושלים. בתיעוד שפורסם ניתן לראות כי השניים מתווכחים ובשלב מסוים תוקף אותו השוטר כשהוא נוגח בראשו, ומתחיל לבעוט בו ולקלל אותו. השוטר הוצא לחופשה כפויה ועוכב לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

בהמשך התברר כי הוויכוח בין השניים החל בגלל תאונה שהתרחשה ביום שלישי, שבמהלכה פגעה שווקי עם המשאית במכונית הפרטית החונה של השוטר. היום חזר השוטר למקום והתעמת עם נהג המשאית וציין בפניו שלא השאיר פתק. נהג המשאית הכחיש את הדברים ואז התפתח הוויכוח, שהתדרדר עד כדי נגיחות ובעיטות מצידו של שוטר וגם קללות.

"זה היה ביום שלישי ב-17:00 אחרי הצהריים", סיפר הנהג. "נכנסתי למשאית, האוטו שלו הפריע קצת, ודפקתי לו את הטמבון. לא בא אף אחד. אמרתי שיש מצלמות ומצלמים את הכל, וכשיגיע אליי אני אתן לו את פרטי הביטוח. לא שמתי פתק באמת כי אמרתי שיש מצלמות ולא צריך.

"היום ב-6:00 בבוקר הוא בא ואומר לי 'תרד מהאוטו'. איך שירדתי מהמשאית התחיל להכות אותי. שאלתי אותו למה אתה מתנהג ככה. הוא אמר שעשיתי נזק לאוטו וברחתי. אני יודע שיש פה מצלמות. למה שאברח? לא הרגתי בן אדם. באו עוד שלושה-ארבעה חבר'ה שלו שוטרים והפרידו אותו. הוא נגח בי ונתן לי בעיטה. קיבלתי מכות בצלעות ואני חושב שיש לי שברים. אני בקושי מצליח לדבר. הכבוד שלי הלך לרצפה".

"הוא שם יד על הנשק שלו, פחדתי שהוא יירה בי", הוסיף שוויקי, אב לחמישה משכונת ראס אל-עמוד, עובד בנמל אשדוד. "נבהלתי, לא הבנתי למה קורה דבר כזה", הוסיף שוויקי. "הוא לא נתן לי אפילו להסביר לו. עברתי תאונה לא מזמן, קשה לי להזיז את היד וקשה לי לנשום. לא הגנתי על עצמי". כאמור, המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירת המקרה.

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר כי "מדובר בהתנהגות חמורה וחריגה שאינה עומדת בקנה אחד עם ההתנהגות המצופה משוטרים במחוז". על פי ההודעה, "עם קבלת הסרטון, השוטר הוצא לחופשה כפויה באופן מיידי ובהמשך יוזמן לשימוע לבחינת המשך שירותו במשטרה. במקביל החומר הועבר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן מסר בתגובה לסרטון: "התנהגות שוטר היס"מ חמורה ביותר וראויה לכל גנאי. התנהגות כזו פוגעת במשטרה כולה ונכון פעלה כאשר השעתה מיידית את השוטר. אין מקום להתנהגות כזו של שוטרים ואני מקווה שמח"ש תמצה עמו את מלוא חומרת הדין".