בעקבות פרסום הסרטון בו תועד נוגח ובועט בנהג פלסטיני ללא סיבה, הודה שוטר היס"מ במעשיו ואף הביע את התנצלותו. בחקירתו טען כי "אחזתי באקדח מחשש שינסו לחטוף אותו". ארדן: "הוא לא יכול להיות חלק ממשטרת ישראל"

שוטר היס"מ שתועד נוגח בפניו של תושב מזרח ירושלים ומכה אותו ללא סיבה התנצל היום (חמישי) על מעשיו בפני חוקרי המשטרה. "טעיתי, אני מתנצל על מה שעשיתי, אני מתבייש בכך", אמר. השוטר נחקר במשך שעות ארוכות על ידי חוקרי מרחב ירושלים במחלקה לחקירות שוטרים בבירה, שם הודה כי היכה את הפלסטיני לאחר שזה התנגש ברכבו.

"כעסתי על הפגיעה ברכב ואיבדתי עשתונות, זו הייתה טעות", טען השוטר.
עוד הוסיף בחקירתו כי ניגש לפלסטיני כאזרח. "לא הייתי עם חולצה של משטרה. האקדח היה איתי מתוקף תפקידי. החזקתי אותו כי חששתי שינסו לחטוף לי אותו ולא כדי לאיים. הייתי שם לבד ומולי היו כמה אנשים ולכן הנחתי יד על האקדח", סיפר בחקירה.

בתיאום עם עורכי דינו של השוטר הוחלט במח"ש שלא להאריך את מעצרו והוא שוחרר למעצר בית עד יום שני. בסרטון המקרה, שצולם על ידי נהג פלסטיני אחר, נראה השוטר והנהג מאזן שוויקי מתווכחים על חניה ועל שריטת רכב, ובשלב מסוים נוגח השוטר בחוזקה בראשו של הפלסטיני ובועט בו, תוך כדי שהוא מקלל אותו.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן אמר היום: "שוטר שנגח באזרח לא יכול להיות חלק ממשטרת ישראל".
"תמונות קשות שפוגעות במשטרה ועושות עוול נוראי לאלפי שוטרים שנמצאים 24 שעות ביממה בשמירה על אזרחי המדינה. לאף שוטר אין סמכות להפעיל כוח שלא לצורך. שוטר צריך להיות סמל ודוגמה לשמירת החוק".

צפו: השוטר התווכח עם הערבי בגלל תאונה, ונגח לו בפנים