באזור צומת ניצן דרומית לאשדוד נהרג גבר כבן 51, שנהג ברכב פרטי ונפגע ממשאית. מוקדם יותר נפצעה קשה אישה כבת 64 מפגיעת אופנוע בתל אביב. רוכב האופנוע נמלט ברגל ונתפס כעבור כשעה וחצי. תאונה גם בצפון: קשיש בן 80 במצב אנוש מפגיעת משאית

בתאונה באזור צומת ניצן דרומית לאשדוד נהרג נהג רכב פרטי כבן 51 בתאונה עם משאית. פרמדיקית מד"א נועה גידלין סיפרה: "היינו בדרכנו חזרה מבית החולים לתחנת מד"א כשנתקלנו בתאונת הדרכים הקשה. רכב פרטי נפגע קשה מאוד בחלקו הקדמי ומעוצמת התאונה התדרדר לתעלה.

"נהג הרכב נלכד במושב הנהג והיה מחוסר הכרה ותוך כדי פעולות החילוץ המורכבות של לוחמי האש הענקנו לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה, אבל הפציעה שלו הייתה קשה מאוד ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו בשטח. נהג המשאית נבדק בשטח ולא נזקק לטיפול רפואי".

דניאל בוקובזה חובש ביחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום יחד עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה נתקלנו ברכב שנפל לתעלה בצד הדרך לאחר שהיה מעורב בתאונה עם משאית. נהג הרכב הפרטי היה לכוד ברכבו ללא הכרה וללא דופק ונשימה ולאחר שחולץ ע"י צוותי כיבוי נאלצו לקבוע את מותו בזירת התאונה עקב אופי הפציעות הקשות מהם סבל".

קודם לכן נפצעה הולכת רגל כבת 64 לאחר שנפגעה מאופנוע ברחוב בן יהודה בתל אביב. הרוכב נמלט ברגל ונתפס כעבור כשעה וחצי. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ראשוני לאישה ופינו אותה לבית החולים איכילוב כשהיא מורדמת ומונשמת.

ורה, אחותה, אמרה בשיחה עם ynet: "הודיעו לנו שהיא עשתה תאונה. היא גרה ליד מקום התאונה ובדיוק חזרה מהעבודה הביתה. היא עברה את הכביש ונהג אופנוע פגע בה וברח. שמענו לא מזמן שתפסו אותו ליד ואנחנו מקוים שימצאו איתו את הדין". לדבריה, "היא נלחמת על חייה ואנו רוצים שיתפללו לשלומה".

חובש בכיר במד"א, חנניה סיידל שטיפל בפצועה, סיפר: "על הכביש שכבה אישה כשהיא מחוסרת הכרה עם חבלת ראש קשה. אזרחים שהיו במקום סיפרו לנו שהיא נפגעה מכלי רכב דו גלגלי. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה, והיא פונתה במצב קשה מאוד לבית החולים".

מוקדם יותר נפצע קשיש בן 80 לאחר שנדרס על-ידי משאית בתרשיחא בצפון. הוא פונה במצב קשה לבית למרכז הרפואי לגליל בנהריה ומאוחר יותר התדרדר מצבו וכעת הוא מוגדר אנוש.

כונן על אופנוע מד"א חובש רפואת חירום במד"א אלון קוצ'י סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את האיש לכוד מתחת למשאית. תוך כדי פעולות החילוץ הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח והוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים עם פגיעה רב מערכתית". בתאונה נוספת היום נפצעו חמישה בני אדם, בהם אחד במצב בינוני והיתר קל באזור מעיין ברוך בגליל העליון.