ראש הממשלה החליט כי בתוך שלושה חודשים תחודש כניסת שרים וחברי כנסת להר הבית. ההחלטה תיכנס לתוקף אחרי חודש הרמדאן, זאת בעקבות החשש מהתלקחות במהלך חג הפסח, יום ירושלים וחודש הרמדאן

אחר הצהריים קיים ראש הממשלה דיון בנושא בהשתתפות השר לביטחון פנים גלעד ארדן, המפכ"ל רנ"צ רוני אלשיך, ראש השב"כ, נדב ארגמן, מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי וכן יועצו המיוחד, עו"ד יצחק מולכו. על פי הדיווח, ההחלטה לדחות את ההיתר לאחריי החגים נבעה מהחשש של גורמי הביטחון מהתלקחות האזור.

בדיון הוצגו נתונים לפיהם יש עליה של 40% בעליית יהודים מבקרים להר הבית.

לאחר התלבטויות נתניהו הכריע להשאיר את האיסור על כנו לתקופת חגי ניסן כלומר פסח, יום העצמאות, יום ירושלים, וכן במהלך חודש הרמאדן שמסתיים בסוף יוני.

בתום התקופה הזאת נתניהו מתכוון לחדש את ביקורי השרים וחברי הכנסת בהדרגתיות ובכפוף למצב הביטחוני ותחת מגבלות של משטרת ישראל לתקופת מבחן.

השר אורי אריאל מהבית היהודי אמר כי "כל עיכוב בעליית חברי כנסת להר הבית הוא פגיעה בריבונות הישראלית בהר ופגיעה ביסודות הדמוקרטיים של מדינת ישראל".
"אין להסכים לדחייה נוספת בעליית חכים להר הבית. לא בשלושה חודשים וגם לא בשלושה ימים, אלא יש להתיר זאת לאלתר, עיתוי פרסום ההחלטה מעלה חשד כי ראש הממשלה פועל אך ורק כתגובה לבג״צ וספק רב אם ההחלטה אכן תמומש.

ח"כ יהודה גליק אמר בתגובה: "בעשרת החודשים האחרונים פעלתי בכל דרך לבטל את ההחלטה על איסור עליית חכים להר הבית: ישבתי על כך עם היועץ המשפטי לממשלה, היועץ המשפטי לכנסת וגורמים נוספים בסביבת רה"מ. משטרת ישראל והשר לביטחון הפנים הסירו מזמן את התנגדותם לעליית חכים להר הבי"ת.
"ביוזמתי כונסה ועדת האתיקה של הכנסת שהחליטה לאחר ששמעה את מפקד מחוז ירושלים במשטרה להסיר את האיסור על ח"כים לעלות להר הבית. מצער לחשוב שרק האיום בפנייתי לבג"ץ הביא להחלטה שפורסמה הערב".

לדבריו, "כפי שלא היה מוצדק בחודשים האחרונים לאסור על עליית ח"כים להר הבית בניגוד לכל חוק יסוד וחסינות חברי הכנסת, כך איני מבין מדוע נדרשים עוד שלושה חודשים מיותרים עד לפתיחת ההר לחברי הכנסת ולמנוע ממני ומחברי לקיים את מצוות העלייה לרגל להר הבית, על כן בכוונתי השבוע להגיש את הבג"ץ כפי שתוכנן על מנת לא לאפשר דחייה נוספת. אני קורא לכל העולים להר הבית לעלות בתאום עם המשרה ולכבד את הכללים והמקום".

הבהרה: אין בהבאת הדברים משום הבעת תמיכה ח״ו בעליה להר הבית בזמן הזה, דבר שנאסר ע״י כל גדולי הפוסקים בדורות האחרונים