יעלון: יש אינטרס רוסי שאיראן לא תהיה גרעינית

שר הביטחון לשעבר התייחס לפגישה שהתקיימה היום במוסקבה בין נשיא רוסיה למקבילו האיראני, ואמר כי "אין ספק שהפגישה היום היא אירוע משמעותי, וקשור למערך הכוחות האזורי". ומה הקשר לשינוי הגישה של ממשל טראמפ בארה"ב?

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

"אין ספק שהפגישה היום היא אירוע משמעותי, וקשור למערך הכוחות האזורי", אמר היום שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון בהתייחסות לפגישה היום במוסקבה בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לנשיא איראן חסן רוחאני.

"העניין קשור מאוד גם לממשל החדש בארצות הברית. הממשל הקודם השתמש באיראן כשותף למלחמה בדאעש, וכבר היום ברור שהממשל החדש משנה את ההתייחסות שלו לגבם. טראמפ כבר התחיל להפעיל את המערכות נגד איראן, משתמש שוב בסנקציות, מאיים באו"ם ובקונגרס, וכעת ההכרזה של איראן וסוריה, שהן בעלות ברית באה בדיוק בשביל זה".

בהמשך הראיון הרדיופוני העריך יעלון כי עניין הגרעין האיראני לא נמצא דווקא ברשימת הדברים שרוסיה מעוניינת לעשות, וכי ישנה מתיחות במספר נושאים בין שתי המדינות: "לא הייתי אומר שרוסיה ואיראן רואות עין בעין הרבה סוגיות באזור. יש אינטרס רוסי שאיראן לא תהיה גרעינית, מסיבות ביטחוניות רוסיות ואפילו בסוריה יש מתח לעניין האיראני.

"הם לא אוהבים את הנוכחות הרוסית, ויכולות להתפתח שם לא מעט דברים, בעיקר בעקבות חוזים שקשורים בעסקאות נשק. על הדברים האלה צריך לשים עין ולעקוב. לא השתכנעתי שהרוסים שינו את הכללים כלפינו באיזו צורה. נכון שהטיל גרם לכך שהאירוע הפך להיות מתוקשר, ואין ספק שרוסיה ידעה. לא כל מה שהרוסים עושים הוא נגדנו, אבל צריך לשים לב להתפתחויות".

פוטין נפגש עם רוחאני: "איראן שותפה יציבה ואמינה"

במהלך הראיון התייחס יעלון גם למשבר הגדול בקואליציה והוסיף: "התאגיד לא יכול להיות סיבה לבחירות. יש סיבות נסתרות. אינני יודע מהן. אולי זה החקירות, או לחץ חיצוני ואולי גם לחץ פנימי. לא יכול להיות שבגלל זה כל המדינה תיגרר לבחירות. זה מסכן את הדמוקרטיה. צריך לתקן פה את המצב. זה תלוי באנשים שנבחרים, אבל תראה מי האנשים שמאיישים את התפקידים הבכירים בכל דבר.

לדברי יעלון", כשאני הצטרפתי ב-2009, שלטון החוק היה מובן מאליו, היו שם בני בגין, רובי ריבלין, דן מרידור. היום גם מישה ארנס ומנחם בגין לא היו עוברים פריימריז בליכוד. מה שהשתנה זה לא אני, אני לא עזבתי את הליכוד, הליכוד עזב אותי", הסביר את החלטתו לפרוש מהמפלגה ולהקים מפלגה עצמאית, שלדבריו, תתמודד על הנהגת המדינה.

בסוף הראיון דיבר גם על האפשרות שהבחירות יוקדמו: "יש לי תוכנית חירום לכל דבר. מי שלמד להתכונן לאיומים השונים ולאופציות השונות שקשורות לישראל, יוכל לעשות את זה גם בהכנה לבחירות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן