"הכה שוב ושוב": כתב אישום נגד השוטר שהתאכזר לנהג המשאית

שבועיים לאחר פרסום הסרטון שהסעיר את המדינה ובו תועדה אלימות אכזרית של שוטר כלפי נהג ערבי, הגישה מח"ש כתב אישום נגדו
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד משה כהן, שוטר היס"מ שתועד כשהוא תוקף נהג משאית ממזרח ירושלים שהתנגש בטעות ברכבו. כתב האישום מייחס לכהן עבירות של תקיפה סתם, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, הגיע בשבוע שעבר הנאשם למשמרת במשרדי היס"מ בוואדי אל ג'וז והחנה את רכבו הפרטי בחניון סמוך למשרד. כשסיים הנאשם את משמרתו בשעה 23:00, ירד אל החניון וגילה כי לרכב נגרמו נזקים. למחרת, לאחר שביקש לבחון את מצלמות האבטחה המותקנות בחניון, זיהה כי הנזק לרכבו נגרם על ידי משאית, ותוך ניצול נגישותו למאגר המשטרתי ושלא במסגרת תפקידו, בדק את פרטי הבעלים של המשאית לפי המספר שעל לוחית הזיהוי.

למחרת הגיע השוטר אל החניון וזיהה את המשאית חונה שם. כשהגיע למשאית, הוא הורה למתלונן לרדת מהמשאית, תוך שהוא מקלל אותו. המתלונן יצא מכלי הרכב, אז החל הנאשם להכות אותו בפניו. השוטר טען בפני המתלונן כי לא השאיר פתק לאחר התאונה, ובין השניים התפתח ויכוח קולני. במהלך הוויכוח אמר המתלונן לנאשם כי הוא עוד "ישלם" על התנהגותו, אז בתגובה נגח הנאשם בראשו של המתלונן, והיכה אותו בשנית בראשו בעודו ממשיך לקללו.

בהמשך למרות שאחז המתלונן בראשו, התכופף ולא הגיב להכאתו, בעט הנאשם במתלונן באמצעות "ברכיה" לבטנו. הנאשם הוסיף והיכה את המתלונן פעם נוספת בראשו.

בכתב האישום צויין: "במעשיו תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין, גרם חבלות לאדם נוסף, ועשה מעשה של הפרת אמונים עת ניצל את נגישותו למאגר המשטרתי שלא במסגרת תפקידו. יצוין כי השוטר הושעה מתפקידו סמוך לאחר האירוע על ידי הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל".

בשלב מסוים הגיע למקום אחמד טוויל, שאף תיעד את האירוע, וביקש להתערב. בתגובה, גידף אותו הנאשם ותקף אותו כשהוא בועט בו ומכה אותו בחלקי גופו השונים. בין השניים התפתח עימות עד שאדם אחר, שהיה במקום, הפריד ביניהם. "אני הייתי ברכב שלי באותו זמן, שם מותקנת מצלמה. אחרי שירדתי מהאוטו כדי להפריד קיבלתי גם מכות", הוא אמר. "העין שלי נפגעה. ברחתי מהמקום, חברים שלי לקחו אותי משם".

במקביל המליצו במח"ש להעמיד לדין משמעתי שוטר נוסף שצפה במתרחש, אך לא פעל על מנת לחדול את הנאשם ממעשיו ולא דיווח על האירוע כמתחייב. כמו כן הועבר לבחינה במשטרה עניינם של שני שוטרים נוספים שעברו באזור לקראת סיום האירוע ולא דיווחו אף הם על ההתרחשות.

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן