בכיר חמאס הבהיר כי המצוד אחר המתנקשים בבכיר הארגון מאזן פוקהא בשבוע שעבר יימשך. "הרוצחים האלה ומי ששלח אותם לא יתחמקו מעונש מידי שמיים, מעונש מידי העם ומעונש מידי ארגוני ההתנגדות והמפכה. כל יד שפגעה בשאהיד מאזן תיגדע"

איסמעיל הנייה סגן מנהל הלשכה המדינית של החמאס שב ומאיים על ישראל בנקמה בעקבות חיסולו של בכיר הארגון מאזן פוקהא בשבוע שעבר. בנאום תקיף שנשא ברצועת עזה הבטיח הנייה שמנגנוני הביטחון של החמאס ילכדו את המעורבים בחיסול.

בתוך כך, דובר משרד הפנים בעזה פרסם הערב הודעה לפיה במסגרת הטיפול בפרשת החיסול, המשרד ומנגנוניו יחמירו את הצעדים נגד הסוכנים של ישראל בשעות ובימים הקרובים. בנאומו הבהיר הנייה שלא המבצעים ולא משלחיהם יימלטו מעונש. המשמעות היא שבחמאס ממשיכים גם במצוד אחר כל המעורבים.

"ההתנקשויות אינן מפחידות אותנו", אמר הנייה. "הרוצחים האלה ומי ששלח אותם לא יתחמקו מעונש מידי שמיים, מעונש מידי העם ומעונש מידי ארגוני ההתנגדות והמפכה. כל יד שפגעה בשאהיד מאזן וכל יד שפגעה באסירינו הגיבורים תיגדע".

כזכור, פוקהא חוסל בסוף השבוע שעבר לאחר שהחנה את רכבו בחנייה הפרטית של ביתו באזור תל אל-הווה, אז נורו לעברו ארבעה כדורים מטווח קצר. בחמאס חושדים שהסמיכות לאזור החוף אפשרה למתנקשים לבצע ולהימלט בתוך זמן קצר – דרך הים.

בהודעה הרשמית לא נמסרו נסיבות החיסול, אך דוברי חמאס ברצועת עזה כבר האשימו "סוכנים ישראלים" בכך שעמדו מאחורי הפעולה. הזרוע הצבאית של חמאס בעזה פרסמה הודעה מפורטת בעניין החיסול, ובה איום מפורש על ישראל. "החיסול של מאזן פוקהא תוכנן ובוצע על ידי ישראל", נכתב בהודעה.

"אנחנו נשבור את המשוואה שהאויב רוצה להציב נגד גיבורי ההתנגדות בעזה, ונגרום לאויב להתחרט על היום שבו חשב להתחיל להשתמש במשוואה הזו. האויב ישלם את מחיר הפשע הזה ויהיה זה גמול בהתאם לגודל החיסול של השהיד. מי שמשחק באש יישרף ממנה"

חיסול מאזן פוקהא: מה תהיה תגובתה ה"שקטה" של חמאס?