לפי כתב האישום, שהוגש בידי מח"ש, האירוע התרחש בשנה שעברה לאחר דיווח על פיגוע בעיר העתיקה. שני השוטרים הכו את המתלונן, שהיה לא חמוש, הצמידו אותו לקיר וחנקו אותו רק בגלל שהסתובב באיזור הפיגוע

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) הגישה היום (שלישי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד שני שוטרי מג"ב לשעבר בגין תקיפה הגורמת חבלה ממשית. לפי כתב אישום, השניים תקפו את תושב העיר העתיקה בירושלים בחודש מאי 2016, זאת לאחר שקיבלו דיווח על פיגוע דקירה ברובע הנוצרי וחשדו כי הוא המחבל.

בכתב האישום תואר כי האירוע התרחש סביב השעה 22:00, אז הגיעו הנאשמים לרובע הנוצרי והבחינו במתלונן נגדם, שהלך ברחוב ולא היה חמוש. השניים ניגשו אליו, ואחד מהם הכה אותו באמצעות קת הנשק מבלי לתחקרו או להודיע לו על מעצר. כשנשאלו לפשר מעשיהם, החלו הנאשמים לקלל את המתלונן ואחד מהם אחז בצווארו, חנק אותו והצמיד אותו לדלת סגורה בקיר.

בשלב זה, הכו אותו השוטרים ברוביהם ובמכות אגרוף בגבו, בראשו ובמתנו, ואף דרכו את כלי הנשק וצעקו לעבר שוטר אחר שהיה באזור: "תירה בו". הפלסטיני ביקש שיחדלו ממעשיהם ואמר להם שהוא אב לתינוק. כשניסה להסתובב אליהם, הכה אותו אחד מהם באמצעות קת נשקו. אחד השוטרים אמר לחברו, "תירה בו, תירה בו, הנה הסכין" והשניים המשיכו להכות אותו.

לאחר מכן התרחקו מהמקום והותירו את הפלסטיני חבול. הפלסטיני צעק לעברם כי יתלונן נגדם במח"ש. למשמע דבריו, חזר על עקבותיו אחד השוטרים, התקרב אליו, דרך את נשקו והכה אותו שוב בקת הנשק בחזהו.