שוטרים פשטו הלילה על בתיהם של מספר פעילים בתנועות עליה להר הבית ועצרו אותם • עו"ד איתמר בן גביר: "מדובר במעצרי השתקה. ישראל מאבדת את אופיה הדמוקרטי ולא ייתכן שייעצרו אנשים רק בגלל שהם מבקשים לקיים מצוות הדת היהודית"

:וחות משטרה פשטו הלילה על מספר בתים של אנשי חוזרים להר ועצרו מספר פעילים כשבידיהם צווי מעצר. המשטרה טוענת כי היא מונעת התארגנות של צעירים להקריב קורבן פסח בהר הבית.

שוטרים גם הגיעו לבית הוריו של יו"ר תנועת 'חוזרים להר', רפאל מוריס, אך הוא לא נמצא במקום. הוריו מסרו בהתרסה : "אם המשטרה מבקשת לעוצרו עליה להגיע לביתו בחבל בנימין". עדכון: המשטרה עצרה לפני מספר דקות את יו"ר חוזרים להר רפאל מוריס בביתו שבאחיה , זאת בהמשך ישיר לגל מעצרים של פעילי חוזרים להר על רקע שאיפה להקריב קורבן פסח בהר הבית.

עו"ד איתמר בן גביר המטפל בעצורים מסר כי: "מדובר במעצרי השתקה והמשטרה צריכה לאפשר לפעילי הר הבית את חופש הפולחן. ישראל מאבדת את אופיה הדמוקרטי ולא ייתכן שייעצרו אנשים לפנות בוקר רק בגלל שהם מבקשים לקיים מצוות הדת היהודית"

רפאל מוריס מסר בתגובה כי :"בושה שמדינת ישראל פועל ביד ברזל כנגד אנשים שבסך הכל רוצים לחדש את אחת המצוות החשובות בתורה. המשטרה לא תמנע בעדנו את זכותנו להקריב קרבו פסח, אני סמוך ובטוח שעל כל פעיל שנעצר יגיעו עשרות רבות במקומו להר הבית בערב פסח, עם קרבנות הפסח שלהם"

הבהרה: אין בהבאת הדברים משום עידוד עליה להר הבית, דבר שנאסר ע״י כל גדולי הפוסקים בדורות האחרונים

צפו: ״נאמני הר הבית״ בסרטון פרובוקטיבי חדש לפני החג

פעילים הזויים נעצרו בדרכם להקרבת קרבן פסח בהר הבית