באוויר ובים: התחדשו החיפושים אחרי שלושת הנעדרים בכנרת

ככל שנוקפות השעות גובר החשש לחייהם של נחמן איטח מביתר, איתמר אוחנה מקרית שמונה ונעדר שלישי ששמו לא הותר לפרסום • הבוקר, עם אור ראשון, הצטרפו מתנדבים נוספים לכוחות בשטח • אחותו של נחמן איטח: "אני מתחננת אליכם, תתפללו שימצאו את אחי"

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

מירוץ נגד השעון: החיפושים אחרי שלושת הנערים הנעדרים בכנרת נמשכו כל הלילה והתרחבו מאוד הבוקר עם אור ראשון. מאות מתנדבים, בהם צוללנים ובעלי סירות, מסייעים לכוחות בשטח בניסיון לאתר קצה חוט שיוביל למציאתם של הנער נחמן איטח מבית, איתמר אוחנה מקרית שמונה ונעדר נוסף ששמו לא הותר לפרסום.

מדובר במרוץ נגד השעון, מאחר וככל שנוקפות השעות – החשש לחייהם של השלושה גובר.

אחותו של נחמן איטח כתבה אמש: "אני מתחננת אליכם, תתפללו שימצאו את אחי. בבקשה, הוא נעלם בכינרת ולא מוצאים אותו". אחיו הוסיף: "אנחנו סומכים על המשטרה, אבל משתתפים בחיפושים. מתפללים שנמצא אותו חי".

כזכור, אמש בסמוך לשעה 11:00 נכנסו מספר נופשים בחוף למימי הכנרת על גבי מזרני ים ונסחפו עקב רוחות חזקות. מדובר בשלושה אירועים נפרדים;

שני צעירים נסחפו עם מזרן ים והתהפכו, אחד מהם חולץ על ידי אזרחים עם אופנוע ים – השני, בן 21 מרכז הארץ, נעדר.

בנוסף, שני נערים נכנסו על גבי מזרן ים, נסחפו וככל הנראה המזרן התפוצץ. צעיר בן 17 ממרכז הארץ חולץ על ידי אותו אופנוע ים שחילץ את הצעירה. נער נוסף בן 17 ממרכז הארץ, נעדר. בנוסף, מספר נערים נכנסו אף הם עם מזרן ים ונסחפו, שני צעירים חילצו את עצמם, בשלב זה גבר בן 19 מצפון הארץ, נעדר.

אסונות חול המועד: מטייל נהרג בעין גדי, 3 צעירים נעדרים בכנרת

מדובר בשלושה צעירים מאירועים שונים המוגדרים בשלב זה כנעדרים.

לאורך היום אמש שוטרי שיטור ימי חילצו מהמים למעלה מ-80 בני אדם אשר נכנסו בשעות הבוקר למימי הכנרת על גבי מזרני ים או אבובים ונסחפו או התהפכו עקב רוחות מזרחיות עזות.

בשעות אחר הצהרים הקפצו למקום יחידת הצוללים של זק"א לסייע בחיפושים אחר הנעדרים יחד עם שוטרי שיטור ימי בשיתוף פרשים ושוטרים

חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדת של זק"א, אמר "מתנדבי יחידת הצוללים של זק"א הוזנקו לכנרת לקחת חלק פעיל בחיפושים אחרי הנעדר. במקביל למתנדבים שנכנסו לסרוק במים נפתח חפ"ק בחוף אשר קולט מתנדבים נוספים שמגיעים לחיפושים". והוסיף "יש לנו ניסיון רב בחיפושים בים ובפרט בכנרת הצוות שפועלים בשטח הם צוללים עם ידע מקצועי רב"

הרב אנשל פרידמן מפקד זק"א צפון, אמר "לצערי בכל חופשה ישנם מקרים קשים של נעדרים בכנרת. צוות זק"א צפון פועלים בכל הדרכים בכדי לסייע באיתור הנעדרים. מחר עם אור ראשון נפעיל גם רחפנים מיוחדים שיסרקו מהאוויר".

בוידאו: החיפושים בכנרת אמש. צילום: רשות הכנרת

יוצאים לטייל בחול המועד? הנחיות וכללים מצילי חיים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן