גופותיהם של שניים מבין שלושת הנעדרים בכינרת אותרו הערב (שני) בקרקעית האגם באמצעות סונאר • סיכויים קלושים שהשלישי נותר בחיים אומרים במשטרה

איתמר אוחנה (19) מקרית שמונה, נחמן איטח (21) מביתר עילית ולירון כראדי (17) מנתניה נסחפו בכינרת ביום רביעי האחרון כששהו על מזרני ים בכנרת ומאז מתנהלים חיפושים אחריהם. מאמצי האיתור התרכזו בימים האחרונים בחוף המזרחי, סמוך לאזורים בהם נראו הצעירים לאחרונה. בחיפושים לקחו חלק שוטרי השיטור הימי, פרשים, סיירים ולוחמי מג"ב, בליווי מסוק, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללנים וסירות אזרחיות. אתמול ביקר המפכ"ל רוני אלשיך בחפ"ק שהוקם על גדות הכינרת, והדגיש כי לפי ההערכה המבצעית אפסו הסיכויים למציאת הנעדרים בחיים.

מאז אתמול בצהריים החל סונאר של חיל הים, שהותקן על ספינת דיג של ענף הדיג בקיבוץ עין גב, לסרוק את האזור שבו נעלמו שלושת הצעירים ביום רביעי שעבר. למעשה מדובר בשני אתרי חיפוש המרוחקים זה מזה כמה מאות מטרים. לפנות ערב נשאו המאמצים פרי, והסונאר זיהה שני עצמים דמויי אדם במים. הנקודה סומנה, וצוללים ירדו למעמקים ומשו שתי גופות.

יום שישי לחיפושים בכנרת: מידע חדש התקבל מהסונאר של חיל הים

הגופות הועברו לבסיס המשטרה הימית ליד קיבוץ דגניה. מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב אלון אסור, הגיע למקום ובני המשפחות, שהמתינו בחוף לבנון, קיבלו עדכון והתבקשו להגיע אף הם לבסיס המשטרה, לשם זיהוי הגופות.

C9o6ezMXYAQS4aF

בני משפחות הנעדרים הפנו אצבע מאשימה כלפי ממשלת ישראל בטענה שאינה שומרת על ביטחונם של המבקרים בכינרת. "לא ייתכן שבחוף כל כך גדול עם המון בני נוער תהיה רק סוכת מציל אחת ולא יהיה אופנוע ים", אמר אורי כראדי, דודו של לירון שעקבותיו אבדו לפני חמישה ימים. הוא הוסיף כי "החוף הזה מנוהל על ידי מדינת ישראל ומכניס לקופה שלה הרבה כסף. עם זאת, המדינה לא דאגה שיהיו בו ציוד הולם ויותר מצילים. כל זאת למרות שידעו מראש שהכנרת תתמלא במבקרים בגלל חופשת החג".