יממה לאחר הסערה שחולל ה'ניו יורק טיימס', כשפרסם מאמר פרי עטו של רב המרצחים מרוואן ברגותי הכלוא בישראל וזאת לקראת שביתת הרעב אותה הוא מבקש להוביל בבתי הכלא - מפרסם העיתון הבהרה

יממה לאחר הסערה שחולל ה'ניו יורק טיימס' כשפרסם מאמר פרי עטו של ראש ה'תנזים' לשעבר, רב המחבלים ואסיר העולם מרוואן ברגותי המרצה עונש של חמשה מאסרי עולם בגין רצח ישראלים, וזאת ללא שטרח לציין ולהעלות כל אזכור על עברו המפוקפק של האיש שידיו מגואלות בדמן של מאות ישראלים חפי מפשע. ולאחר הביקורת הרבה שהוטחה בו מכיוון בכירים בישראל, מפרסם העיתון הודעת הבהרה של עורכיו.

מאמרו של ברגותי אתמול בעיתון הנפוץ בארצות הברית ה'ניו יורק טיימס', הותירה בהלם את שרות בתי הסוהר כמו גם את הצמרת הביטחונית בישראל וזאת לאחר שזה הצליח לעקוף את המסכת הבירוקרטית בכלא הביטחוני בו הוא מרצה את עונשו תוך שהמאמר שנכתב מתאו בכלא בו הוא מגולל את קשיי האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל והתנאים הירודים להם הם זוכים, קיבל במה בינלאומית רחבה.

בהודעת ההבהרה של העיתון נכתב, כי "במאמר שפורסם לא הוסברו באופן מספק העובדות וכן העבירות שבהן הורשע מרוואן ברגותי".

"מרוואן ברגותי הורשע על ידי בית המשפט הישראלי בחמישה סעיפי רצח ובחברות בארגון טרור – מר ברגותי לא סיפק דברי הגנה למעשים במהלך משפטו, ולאורך כל הדרך אף סרב להכיר בסמכות ובלגיטימיות של בית המשפט הישראלי".

שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים נמשכת: "לא יהיה מו"מ"

מאמרו של ברגותי מתפרסם לקראת שביתת הרעב הגדולה הוא מבקש להוביל בבתי הכלא בישראל בו כלואים כ- 6000 אסירים ביטחוניים השפוטים למאסרי עולים שונים. במאמר ביקש ברגותי לתת פומבי לסיבות שהובילו אותו לנקוט בצעד זה.

מיד לאחר פרסום הדברים הועבר ברגותי לבידוד ובהודעת שרות בתי הסוהר נאמר כי הוא אף צפוי להישפט על כך בהמשך.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הגיב הבוקר למאמר שפורסם אתמול ב'ניו יורק טיימס' ובראיון לגל"צ אמר, כי "הבידוד וההעברה של ברגותי לבית מאסר בצפון אינם קשורים לפרסום המאמר ותוכנו, אלא לעובדה שבאופן עקבי נוהג ברגותי להמריד אסירים בבתי הכלא, וכי הוא זה שמוביל את שביתת האסירים".

"אני בהחלט רואה את פרסום המאמר כתקלה חמורה ואני הנחיתי את שירות בתי הסוהר לבצע תחקיר ולהעביר אליי את הממצאים שלו". ציין ארדן.