המחלקה לחקירת שוטרים הודיעה הבוקר על סגירת התיק נגד השוטר שירה במחבלת בת ה-16 מ'פיגוע המספרים' בירושלים לפני כשנה, וזאת מחוסר ראיות • כזכור, במהלך נטרול המחבלות נהרגה אחת כתוצאה מהירי ואילו חברתה נפצעה

המחלקה לחקירת שוטרים הודיעה הבוקר על סגירת התיק נגד השוטר שירה במחבלת בת ה-16 שביצעה את 'פיגוע המספרים' לפני כשנה, על יד שוק מחנה יהודה בירושלים.

כזכור, כשלושה שבועות לאחר הפיגוע יצאה מח"ש בהודעה, על סגירת התיק נגד השוטר בגין חוסר ראיות, אלא שבשל עתירה שהגישה "האגודה לזכויות האזרח", הוחלט על בדיקה מחדש של חומר הראיות.

כאמור הבוקר הוחלט בשנית על סגירת התיק כאשר בהודעת מח"ש מתוארת עדותו של השוטר שירה במחבלות, כפי שגולל במהלך חקירתו, בו תיאר כי עם הגיעו למקום כעובר אורח, קרא לשניים לעצור ומשלא נענה ואלו החלו להתקרב לעברו בצורה מאיימת, סבר כי מדובר במתאבדות לאחר שבשלב זה טרם ידוע היה טיבם, בתגובה שלף את נשקו וירה לעברן מטווח קצר כדי להרתיען. כתוצאה מכך אחת המחבלות נהרגה ואילו חברתה נפצעה.

על פי כתב האישום שהוגש לפני כחצי שנה נגד המחבלת ששרדה את הירי לאחר שביצעה את הפיגוע, המחבלת יצאה מביתה יחד עם קרובת משפחתה בת 14 בלבד, מתוך מטרה לפגוע ביהודים. השניים יצאו כשהן נושאות תיקי בית ספר כדי לא לעורר חשד של בני משפחתן, ונסעו באוטובוס לירושלים.

לאחר שהתפללו במסגד אל אקצה הן רכשו שני זוגות מספריים על מנת לבצע באמצעותם את הפיגוע הרצחני. השתיים עלו לרכבת הקלה וירדו בסמוך לעיריית ירושלים. משם הן צעדו ברחוב יפו, במטרה למצוא שם יהודים כדי לבצע בהם את הפיגוע הרצחני.

בשלב כלשהו, השאירו השתיים את תיקי בית הספר בתחנת הרכבת של שוק מחנה יהודה ועזבו את המקום – על מנת להקל על עצמן בביצוע הפיגוע. מאבטח הרכבת הקלה שהבחין בכך קרא להן לחזור לקחת את תיקיהן וכך עשו. השתיים המשיכו להתהלך ברחוב יפו, כשבדרכן הצביעה הנערה השנייה על עוברים ושבים ברחוב, כשהיא אומרת "אני רוצה לרצוח את זה".

בשעה 11:20 לערך הגיעו השתיים לאזור לשכת הבריאות ברחוב יפו. קרובת המשפחה של הנאשמת ניגשה מאחור לספסל עליו ישב אותה עת פלסטיני מבוגר תושב בית לחם – אותו זיהו השתיים בטעות כיהודי – ודקרה אותו בעורפו ובגבו באמצעות המספריים, במטרה להמיתו.

הפלסטיני הפצוע נמלט מהמקום כשהוא מדמם והשתיים המשיכו בדרכן כשהן אוחזות ומניפות כל אחת מספריים בידה. בשלב זה ניסו מספר אזרחים לבלום את הנערות המשתוללות והן ניסו בתגובה לדקור גם את הסובבים אותן.

האירוע הסתיים כאשר אזרח שעובד בקרבת מקום הכה את הנאשמת באמצעות כיסא עד שנפלה לקרקע ובמקביל, מאבטח ירה במחבלת השנייה. חבלן משטרתי שהגיע למקום לאחר שניות ספורות, שלף את אקדחו וירה בשתי המחבלות. מותה של הנערה הצעירה, שיזמה את הפיגוע, נקבע במקום. ואילו חברתה נפצעה ופונתה לקבלת טיפול בבית החולים כשבהמשך נלקחה לחקירה.

כתב האישום: שתי המחבלות טיילו ברחוב יפו ובחרו את מי לדקור

לאחר הסערה הציבורית: מח"ש סגרה את התיק נגד השוטר שירה במחבלות