מלחמת גרסאות בעקבות סרטון ההסתה נגד החרדים

לאחר טענת הכתב גיא הוכמן כי לא היה מודע להסתה באומרו כי לצער לא היה שותף לעריכה, כמו גם למטרות שמאחוריה, מגיב עורך הסרטון, שפוטר אף הוא, מודה באחריות לעצם המעשה ומאשים את הוכמן בביצוע פרובוקציה מכוונת ללא ידיעתו

מה באמת קרה שם, ומי הוביל לפרובוקציה ולביום הסרטון המסית נגד הציבור החרדי? אורי שצ'יגובסקי, העורך שפוטר מזכיינית ערוץ 2 'רשת' ביחד עם גיא הוכמן, לאחר פרסום תיעוד מצלמות האבטחה שהציגו כי סרטון שבירת הדגל שצולם בבני ברק פוברק לצורך פרובוקציה, גיב לראשונה לטענות. על פי דבריו ובשונה מהנאמר בהתנצלותו של הוכמן, שצ'יגובסקי טוען כי דווקא הוכמן היה זה שבחר לייצר את הסצינה הפרובוקטיבית ולא להיצמד להנחיות, וזאת על דעתו האישית.

להלן דבריו: לכל הדורשים בשלומי ויש מסתבר לא מעט כאלה, האמת ששלומי ממש לא טוב. עוברים עלי ימים מאוד קשים, שבהם שמי מושמץ ונרמס ובכנות אני מעדיף לא לדוש בעניין יותר מדי. ממש לא התכוונתי לכתוב את הפוסט הזה, אלמלא העובדה שאדם אחר התראיין ברדיו ופרסם סטטוס בפייסבוק שבו הוא מציג את עצמו כקורבן תמים שהשתמשו בפניו על מנת לעורר פרובוקציה.

כעת לקצת עובדות.

א. אני אכן יזמתי את האייטם שבו אותו אדם נכנס לבני ברק עם דגל ישראל ואני עומד לחלוטין מאחורי האייטם, מלבד הסצנה עם שבירת הדגל שצולמה ללא נוכחותי. לכל מי שיש טענות לגבי מהות האייטם עצמו וחשיבותו אני הכתובת, אציין שהדגשתי בתחילת יום הצילום שאם לא יקרה דבר אנחנו ננסה אולי לשיר את ההמנון, אבל לא שום דבר מעבר ואם לא יהיו תגובות האייטם לא יפורסם.

ב. אכן בדיוק כמו שמראים בסרטון תוך זמן קצר ספגנו איומים, קללות, הושלכה לעברנו ביצה וירקו לעברנו. בשלב מסוים אני חשתי סכנה גדולה מדי לשלום הצוות שאיתי ואמרתי לצלם בוא נקפל מצלמה ונלך לכיוון הרכבים. לאחר כמה דקות מזמן סיום האייטם, אני המשכתי להתקדם לכיוון הרכב שלי לבדי. בשלב זה ללא ידיעתי ועל אף שביקשתי שוב ושוב מאותו בחור לא "לייצר" סצנה אלא להיצמד להנחיות, בחר אותו אדם על דעת עצמו להישאר מאחור ולהורות לצלם לצלם אירוע נוסף, בדיוק כמו בסרטון האבטחה שפורסם ברשת האינטרנט ניתן לראות אותי בחולצה כחולה (ומאוד לא מחמיאה, אבל זו כבר עבירה מסוג אחר), מופיע בשניות הראשונות של הסרטון ואז חוזר אותו אדם לבדו לזירה.

ג. מלבד סרטון האבטחה שפורסם ברשת יש ברשותי ראיות נוספות ומוקלטות שמוכיחות שלא נכחתי במקום בזמן שבו צולמה סצנת שבירת הדגל.

ד. בעקבות אותו מעשה של האיש ההוא אני איבדתי את מקום עבודתי ושמי הוכפש בשלל פלטפורמות, תוך כדי שהוא מציג מצג שווא, כאילו הוא אולץ לבצע את אקט הפרובוקציה ומתעטף בטיעון שהוא קומיקאי ולא איש תקשורת ולכן לא היה מודע למשמעות האירוע. אני בניגוד אליו כן איש תקשורת ונשלחתי לאייטם הזה תוך שאני מדגיש בפניו מספר פעמים שאין עליו לביים דבר. חזרתי על הדגשה זו מהרגע שבו התחלנו לצלם ועד הרגע שנפרדתי ממנו.

הפרובוקציה והסערה: פוטרו האחראים לסרטון ההסתה בבני ברק

"עשיתי טעות. לא הייתי צריך לצלם את הכתבה הזאת", פותח גיא הוכמן, הכתב שנשלח על ידי זכיינית ערוץ 2 "רשת", פוסט התנצלות שכתב. "נשלחתי להיות שחקן במגרש שהוא לא שלי – דוקו, דרמה, כל דבר שהוא לא בידור ושעשועים.

הוכמן, שפוטר מרשת בעקבות הסערה הציבורית שפרצה לאחר שהתברר כי הסרטון מבויים, טוען כי לא הוא היה אחראי על עריכת הסרטון, שמציגה את הציבור החרדי באור שלילי. "זו האמת, זו אינה יוזמה שלי, לא הייתה לי יד בעריכה. אני קומיקאי, לא עיתונאי חוקר, אין לי אג׳נדה, אני לא רוצה לקדם שום דבר.

"אין לי דבר וחצי דבר נגד הקהילה החרדית, כמו שאין לי נגד אף קבוצה בישראל. אני רוצה שכולם יצחקו באותה מידה. וזה, לצערי, ממש לא היה מצחיק. זו הייתה השגיאה. כי צחוק הוא מחבר, מקרב, ולא מפלג. והדבר האחרון שאני, כמו כולם, חפץ בו, זה פילוג העם. במיוחד עכשיו. מי שעוקב ומכיר יודע שאני מתעסק הרבה בתוכן ישראלי, בניסיון לצחוק על עצמנו בצורה הכי כיפית. הכי פטריוטית. הכי מחברת. ורוב הזמן זה עובד.

"הפעם הסכמתי להישלח עם במאי לכתבה שלא צריך להסכים להישלח אליה. ועל זה אני מתחרט. אני רוצה להתנצל במיוחד בפניכם, הציבור החרדי, על כל האירוע. אקט שבירת הדגל קרה כקטע ספונטני בסוף הצילומים בבני-ברק, ולא היה אמור להיכנס לסרטון. לצערי לא הייתי שותף לעריכה, כמו גם למטרות שמאחוריה.

"כל היוזמות היצירתיות שלי עוסקות בתחום ההומור. לצערי, לטיפשותי, כאן בפעם הראשונה חרגתי מהז׳אנר", כותב הוכמן הטוען כי "התוצאה הסופית לא מייצגת את מה שאני מאמין בו. למדתי את זה, למדתי מזה. ולצערי, אני נאלץ לשלם את המחיר. אמשיך ליצור ולעשות את מה שאני יודע".

כשמדובר בהסתה נגד חרדים, אין אתיקה עיתונאית

16 תגובות

""" סוף מעשה במחשבה תחילה """

"""בדרך התורה נלך לקדש שם שמים """

מה זה משנה מי אשם ומי לא העיקר שבגלל המעשה הוא פוטר
ואלי כך ילמדו שיותר לא שווה להתעסק אם הציבור החרדים נקודה !!
ושימצאו להם שק חבטות אחר ושיתנו לנו לחיות את חיינו כפי רצונינו.

למה אתם לא מעלים את הסרטון

רצה להשמיץ ולהכפיש ציבור שלם והתלונה שלו היא… שמשמיצים ומכפישים את שמו. אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.
שמישהו ילמד אותו שמי שגר בבית מזכוכית לא זורק אבנים וד"ל.

טוב מאוד
שיאכלו אחד את השני

יריקות ביצים, ממש חש סכנה לו ולצוות, מה שברור הגיעו בשביל לעצבן, וחזרו מעוצבנים ומפוטרים

ועשיתם לו כאשר זמם לעשות. הוא רצה להשמיץ ולרמוס את שמם של החרדים, וכעת שמו מושמץ ונרמס.
הוכמן לפחות יודע להתנצל, הוא אומר שבעצם הוא אוהב את החרדים, והוא רק חשב שרוצים לעשות צחוקים. אבל האידיוט הזה אפילו לא אומר את זה, אלא אומר, נכון, רציתי להכפיש את החרדים, ואני ימשיך לעשות את זה, רק שפחדתי שהחרדים יהרגו אותי ולכן ברחתי ולא הסכמתי לביים סצנה.
בוז יבוזו עושי הרשעה.

כי נפול תפול לפניו…

תירגעו, מה פתאום?! הוא בכלל לא רצה להסית, הוא רק רצה לצחוק יחד איתנו…
חחח
שעוד נאמין לשטויות שלו, הוא נשמע כזה טפשי, עדיף בלי ההתנצלות.

אני חושב שכמה שהם ישנאו אותנו יותר ככה יהיה לנו טוב יותר

י

למה לא מביאים את הסרטון שנדע על מה מדובר

לו הייתי שם הייתי שובר הרבה מקלות וביצים
אבל לא על טיפשותך אלא על רשעותך
לענין תכנס לג'נין לעזה שם תצחק
בוז לך

נראה לכם שפיטרו אותם 'לנצח'?

אחד אפס !
ברור שלא פיטרו אותו לנצח ואם בכלל מכל וכל,
קומיקאי נשאר קומיקאי,
זה אחיזת עינים !!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *