לאחר שאונסק"ו העבירה הצעת החלטה השוללת את הזיקה היהודית ההיסטורית לירושלים, גוברת הדרישה מרה"מ לסגור את מטה הארגון השוכן בשכונת ארמון הנציב מאז 67' • "אחרי 50 שנות ריבונות, אין עוד צורך בנוכחות משקיפים מטעם האו"ם"

לאחר מאמץ דיפלומטי חסר תקדים באמצעותו ניסתה ישראל ללא הצלחה, למנוע את העברת ההחלטה האנטי ישראלית באונסק"ו, גוברת הדרישה מראש הממשלה בדבר החיוניות בנקיטת 'צעדי ענישה' נגד ארגון החינוך, המדע והתרבות של של האו"ם – אונסק"ו.

שרת התרבות רגב הודיעה, כי במהלך ישיבת הממשלה שתתכנס היום בירושלים, תדרוש מראש הממשלה להוציא את מטה האו"ם מירושלים. מטה האו"ם שוכן בשכונת ארמון הנציב, וממוקם על אדמות פרטיות עליהן השתלט הארגון לפני כחמשה עשורים, עם כיבוש העיר.

לדברי השרה רגב, "אחרי שהאו"ם העביר הצעת החלטה שאיננה מכירה בריבונות הישראלית בירושלים, וכי ישראל היא כח כובש, "אין צורך במשקיפים מטעם האו"ם –
הסאגה הזו צריכה להסתיים".

לדבריה, "אחרי 50 שנות ריבונות בעיר, אין עוד צורך בנוכחות משקיפים מטעם האו"ם".

רגב האשימה, כי בשנים האחרונות נודע על עבירות בניה חמורות שמבצע הארגון, וכן דווח על השתלטות הארגון על קרקעות מעבר למה שהוקצה לו במקור.

גם בתנועת 'רגבים' העוסקת במעקב ותיעוד אחר פעילות בלתי חוקית באדמות מדינה, גינו את ההחלטה, וקוראים לראש הממשלה והשרים, להודיע לאו"ם כי יעליה להשיב לישראל את מתחם ארמון הנציב, בהתאם להסכם שנחתם עם הארגון בשנת 1967.

"אין מתאים מיום העצמאות כדי להכריז על הוצאת הארגון האנטישמי מארמון הנציב השייך למדינת ישראל", נאמר בהודעת הארגון.

"האו"ם שכח שהוא נמצא בירושלים על תקן אורח של מדינת ישראל, ובנכס של המדינה. ברגע שהאוכל מתנהג כמו בעל הבית, זה הסימן שהגיע הזמן למצוא דייר אחר. ככה נראית עצמאות אמיתית". לשון ההודעה.

כזכור, אתמול העביר אונסק"ו הצעת החלטה שהגישו הפלסטינים בתמיכת מדינות ערב, הצעת החלטה השוללת את הזיקה ההיסטורית של העם היהודי לירושלים.

ההצעה עברה בתמיכת 22 מדינות, 10 מדינות שהתנגדו, נציגי 23 מדינות שנמנעו ועוד 3 נציגים שנעדרו מההצבעה.

עם סיום ההצבעה הגיב ראש הממשלה ואמר, כי מדובר אמנם בהצבעה אבסורדית, אבל מאמצינו הניבו פרי".

לדבריו, "ביומיים האחרונים נערכו שיחות רבות עם מנהיגי מדינות, הן על ידו והן על ידי משרד החוץ, וכי ביחס למספר המדינות שתמכו בהצבעה אבסורדית דומה שעברה לפני חצי שנה ושנה, הרי שמדובר בהישג".

"מספר המדינות שתומכות בהצעה האבסורדית הזאת הולך ומצטמצם. לפני שנה היו 32 מדינות, לפני חצי שנה זה ירד ל-26 ועכשיו זה ירד ל -22 מדינות. אני רוצה להמשיך את המאמץ השיטתי להוריד לגמרי את מספר המדינות שמצביעות בכלל. לא צריכות להיות הצבעות כאלה באו"ם". אמר רה"מ.

ואילו נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר בתגובה, כי "ירושלים היא בירת ישראל מאז ימי דוד המלך, וכי הגיע הזמן להכיר בירושלים כבירתה הרשמית של מדינת ישראל ולהעביר את כל השגרירויות לעיר".