תנועת מר"צ הפעילה השבת קו אוטובוס מיוחד לצעירים ללא עלות, מר"צ בתגובה: 'תח"צ בשבת היא שירות חיוני ועל משרד התחבורה להשתחרר מכפיה דתית"

שערוריה שאין כדוגמתה: תנועת מר"צ הפעילה השבת קו אוטובוס מיוחד שהסיע כ-200 בני אדם, מרביתם צעירים, בעיצומו של יום השבת.

קרא עוד:

[postim]

קו האוטובוס המיוחד נסע בערים כפר סבא, רעננה והרצליה ובסיומו הגיע גם לחוף השרון, לא זו בלבד שהעוול נעשה ביום השבת, הנסיעה  בקו היתה ללא עלות כחלק מהמאבק הארצי להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, כך פורסם הערב (מוצ"ש) בחדשות 2.

ח"כ ניצן הורוביץ ממר"צ שהצטרף לנסיעה באוטובוס, ציין כי "תחבורה ציבורית בשבת היא שירות חיוני בעלת משמעות חברתית וסביבתית", הורוביץ הוסיף ותקף גם את משרד התחבורה שממשיך להערים קשיים על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, ואמר: "משרד התחבורה חייב להשתחרר מהכפייה הדתית ולאפשר תחבורה ציבורית גם בשבתות".

כפי שפורסם בחדשות ערוץ 2, הפעלת קו האוטובוס המיוחד הגיעה לאחר שביום רביעי האחרון הצטרפה מועצת כפר סבא לשכניה תל אביב והרצליה, כשהחליטה לאמץ את יוזמת תנועת מרצ לבחינת הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

יצויין כי עיריית תל אביב היתה הראשונה שפרצה עם היוזמה השערוריתית ואישרה בחודש פברואר את ההצעה להפעיל תחבורה ציבורית בעירה בשבתות ומועדי ישראל. חודש בלבד אחרי תל אביב הצטרפה ליוזמה גם שכנתה מצפון – הרצליה.

אין ספק כי מדובר בשערוריה, בציבור החרדי טרם נשמעו תגובות על חילול השבת האחרונה ביוזמת תנועת מרצ, אך בוודאי נשמע תגובות סוערות על כך בימים הקרובים מפי שלוחי דרבנן חברי הכנסת החרדיים.