אבטחה כבדה וביטול כל ההזמנות – במלון "המלך דוד" מתכוננים לבואו של טראמפ

הכנות לביקור טראמפ: במלון המלך דוד בירושלים נאלצו לבטל את כל ההזמנות ליום הביקור, שבו יתארח הנשיא ופמליתו בסוויטה הנשיאותית, מהבית הלבן לא הגיעו דרישות מיוחדות אך צוות המלון בכוננות שיא

לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל בהמשך החודש, הולכות ונשלמות ההכנות לאירוע. הנשיא האמריקני ישהה במלון "המלך דוד" בירושלים ובמלון מתארגנים בהתרגשות לקראת הביקור. במהלך אותן שעות המלון ייסגר בפני אורחים מן השורה לטובת המשלחת האמריקנית בלבד. סידורי הביטחון הכבדים שילוו את הביקור הנשיאותי בירושלים יהפכו את המלון לטירה מבוצרת ומאובטחת.

האתגר המורכב ביותר כעת להנהלת המלון, הוא מציאת 233 חדרי מלון בעיר כדי לשכן בהם את האורחים שהזמינו חדרים ונאלצו לבטל בעקבות הגעת הנשיא.
ההודעה הרשמית על ביקור הנשיא הגיעה למלון היוקרה רק ביום שישי האחרון, כשהתפוסה לתאריכי הביקור כבר הייתה מלאה.
מאז, צוות המלון מנסה "יום ולילה" למצוא פתרונות לאלה שהזמינו מראש חדר. "האורחים מקבלים ומבינים", אמר מנכ"ל "המלך דוד", חיים שקדי, "אין סיטואציה שאורח לא רוצה ללכת, ואנחנו נותנים אלטרנטיבה מלאה".

שקדי הסביר כי "לביקורים נשיאותיים זה טווח זמנים קצר, אבל למרבה הצער היו לנו טווחי זמנים קצרים יותר בלוויה של רבין ובלוויה של פרס". עם זאת, האמריקנים בקושי העבירו דרישות להנהלה, ולכן מלבד שיחות הטלפון המאכזבות למזמינים מראש, לצוות לא נותר הרבה לעשות.

קומה אחת מתחת לקרקע, באחד ממטבחי המלון, השף הראשי דוד ביטון סיפר: "אנחנו עוד לא יודעים מה טראמפ אוהב ומה לא. נציע לו מה שמציעים לכולם, בדרך כלל זה מספק". אל המטבח יצטרפו במהלך הביקור "שבעה אנשי ביטחון, פלוס השב"כ הישראלי", הסביר השף. "חומרי הגלם יהיו פה, והם בוחרים מתוכם, מקור ראשון. שום דבר שלא חתוך אסור לנו לגעת".

מנהל השירות באגף המון והמשקאות הוותיק של המלון, עיסאם גנאח, כבר אירח במקום את ג'ורג' בוש האב ואת ג'ורג' בוש הבן. "כשהנשיא לשעבר אובמה התארח במלון, הבאנו לו חומוס שהכנו בבית והוא מאד אהב אותו. הוא גם אהב גבינות מקומיות. עם הנשיא לשעבר קלינטון היה לי הקשר הכי קרוב, התיידדנו במהלך ההלוויה של ראש הממשלה יצחק רבין. הוא בן אדם מיוחד", סיפר.

למלון היוקרתי יש היסטוריה עשירה ורבת שנים של אירוח נשיאים וראשי ממשלות מכל העולם כמו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, חוסיין מלך ירדן לשעבר.

במשלחת הגדולה של נשיא ארצות הברית ישתתפו גם ביתו של הנשיא ובעלה היועץ היהודי ג'ארד קושניר, מזכיר ההגנה של ארה"ב ג'יימס מאטיס ומזכיר המדינה רקס טירלרסון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *