פעוטה בת שנה נפטרה לאחר שנשכחה ברכב בישוב בשומרון

אסונות הקיץ: בישוב בשומרון נמצאה תינוקת בת שנה בתוך רכב בו היתה נעולה שעות ארוכות. חובשים שהוזעקו למקום ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה במצב אנוש לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם נאלצו לקבוע את מותה

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • הרב אלבז מתחנן למען אב חולה: "כל המשפחה נהרסת"

  תוכן מקודם

פעוטה כבת שנה נשכחה הבוקר ברכב – ופונתה במצב אנוש לבית החולים. חקירה ראשונית מעלה כי הפעוטה שהתה ברכב הנעול שעות ארוכות. חובשים ופארמדיקים שהוזעקו למקום פינו אותה במצב אנוש לבית החולים, שם נקבע מותה.

מהמשטרה נמסר כי מתחקור ראשוני בשטח עולה כי ככל הנראה אמה של הפעוטה הגיעה בשעות הבוקר לאזור המשפחתון ומסיבה שאינה ברורה בשלב זה שכחה את הפעוטה ברכב. סמוך לשעה 1400 כשחזרה לרכבה מצאה את הפעוטה ומיד דיווחה למד"א.

אברהם בן טולילה, חובש רפואת חירום במד"א, סיפר: "בסמוך לרכב על הכביש ראינו תינוקת כבת שנה מחוסרת הכרה לאחר שחולצה מהרכב שבו שהתה ככל הנראה כמה שעות, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ויחד עם כוח רפואה של צה"ל הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה".

"מסתכלים ומצילים" • פעילות למניעת שכחת ילדים ברכב

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. בנוסף, מבקשים במד"א מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א והמשטרה בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. מתנדבי הנוער של מד"א יחלקו בכניסה למרכזי הקניות ובצמתים מרכזיים סטיקר מיוחד שיזכיר לציבור את חובתנו האזרחית- לעשות כל שביכולתנו להציל חיים. יצוין, כי תשומת לב מוגברת של הציבור כולו יכולה להציל את חייהם של פעוטות רבים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ״אני מבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולשים לב לכל כלי רכב חונה ובו נראה ילד ללא השגחת מבוגר, כדי שנוכל לעבור את הקיץ בבטחה ובשלום. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחויב לעשות כל שביכולתו על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד- ועל כן נפתח במבצע המיוחד. אני קורא לכלל הציבור להירתם ולסייע בהצלת חיים״.

צפו: הפתרון של 'יד שרה' לשכחת תינוקות ברכב

2 תגובות

איך עדיין אין חוק שמחייב תקן טכנולוגי בכל רכב, למניעת אסונות נוראים כאלה ?
למה עדיין מחכים ?????

מזעזע שככה מגיבים, אתה צודק אבל נראה לך שההורים או מי שזה לא יהיה, אין לא ערך לחחי הפעוטות????

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן