מתקפת הסייבר פגעה בכמאה מדינות, כשהנפגעת העיקרית לפי שעה היא בריטניה, בה שובשה הפעילות בבתי חולים רבים • עוד בחדשות השבת: נס סמוך למערת המכפלה וביטן (שוב) נגד השמאל

העולם תחת מתקפת סייבר: מתקפת סייבר ענקית בוצעה אמש ופגעה בכמאה מדינות בעולם. אצת מרב הנזק ספגה לפי שעה בריטניה, בה שובשה הפעילות בבתי חולים רבים. לפי שעה לא ברור מי עומד מאחורי המתקפה.

ע"פ הדיווחים, הפריצה נעשתה דרך כלי פריצה שמצפין את המידע במחשב שנפגע ומבקש מהמשתמש כופר בדמות ביטקוין כדי שיוכל להשתמש בו בחזרה.

פיגוע דקירה בירושלים: שוטר בן 37 נפצע היום בצהריים באורח בינוני בפיגוע דקירה שאירע סמוך לשער האריות בעיר העתיקה בירושלים. כוחות הביטחון שנכחו במקום ירו במחבל וחיסלו אותו. המחבל, הוא אזרח ירדני ששהה בישראל, מה שגרם למתיחות דיפלומטית מול רבת עמון. ראו ידיעה נפרדת

נס סמוך למערת המכפלה: מחבלת חמושה בסכין נעצרה ע"י כוחות הביטחון במקום והועברה לחקירה.

ביקור טראמפ בישראל: היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, הגנרל מקמאסטר, אמר אמש כי: "יחד עם הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו, הנשיא טראמפ יאשרר את הקשר הבלתי מעורער בין ארצות הברית לבין המדינה היהודית. הנשיא טראמפ ינסה במהלך ביקורו להפגיש בחדר אחד את נתניהו ואבו מאזן".

ביטן שוב מעורר סערה: יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד) תקף את השמאל ואמר: "העובדה שטראמפ מבקש לנאום במצדה מעידה כי הוא מכבד את ההיסטוריה והסמלים של עמנו יותר מלא מעט אנשי שמאל בארץ". במרצ הגיבו בזעם לדברים: "אדלשטיין לא מתנצל על השמאל הבוגדני, מירי רגב קוראת לשוברים שתיקה "גיס חמישי" וביטן מסביר ששכחנו איך להיות יהודים. ההסתה באה להם בקלות", אמרה ח"כ זהבה גלאון.