בעקבות שביתת האסירים הביטחוניים החליטה הנהלת שירות בתי הסוהר לבצע מיסוך אלקטרוני לכל המכשירים הסלולריים באזור בית הכלא קציעות שבנגב התושבים במועצה האזורית רמת נגב זועמים "החסימה מסכנת חיי אדם"

תושבי הדרום, המתגוררים בסמוך לבתי הכלא נפחא וקציעות, ובמועצה האזורית רמת נגב, מתמודדים עם שיבושים ברשת הסלולרית שנובעים מניסיונות שב"ס להעניש את האסירים השובתים. לטענתם, הדבר גורם להפסדים כספיים ומסכנים חיים.

הסכנה הביטחונית והבטיחותית גדולה מאוד מכיוון שבמקרה ח"ו של תאונת דרכים או מקרה חירום כלשהו יתקשו התושבים לפנות לגורמי ההצלה בשל קושי בקליטת הטלפון הסלולרי.

במועצה האזורית רמת נגב סיפרו כי בשב"ס מיסכו את כל האזור ומשחררים מספרי טלפון מסוימים אשר רשאים לבצע שיחות באזור הממוסך: "העברנו מספרי טלפון של תושבים כדי לשחרר את השיחות, אבל זה לא עוזר לאנשים שלא גרים שם, מטיילים או מגיעים לצורך עסקים. בשב"ס מנסים לשחרר שתהיה קליטה גם למסתננים במתקן "חולות", אבל זה לא עוזר להם והם הולכים כל ערב וחוסמים את הצומת כי רק שם יש קליטה. יש סכנת תאונות בלילה וזה גם לא עובד בהרבה מקרים".

במועצה הוסיפו כי "במקרה חירום יש בעיה להזעיק את כוחות ההצלה, יש צוות רפואי שהוקם במיוחד על ידי מד"א והמועצה כי יודעים שזה אזור מרוחק. אנשים עברו קורס חובשים וקורס פרמדיקים והביאו לשם אמבולנס, אבל אי אפשר להזעיק אותם".

הבוקר (א') התרחשה תאונה באזור הר קרן בדרך מצומת טללים לניצנה, כאשר רכב של שב"ס פגע במכונית פרטית והתהפך. אב ובנו בן השש נאלצו להמתין דקות ארוכות לטיפול רפואי, מאחר ובשל החסימה הסלולארית באזור לא יכלו העוברים ושבים להזעיק עזרה ופינוי רפואי.

ערן גיא, תושב כמהין שהיה עד לתאונה הבוקר באזור הר קרן, סיפר לאתר החדשות-360 כי לקח לו 12 דקות עד שהצליח להזעיק עזרה: "הגעתי למקום התאונה מבאר שבע וראיתי איך הרכב של השב"ס מתהפך. שאלתי אנשים אם הם הזעיקו אמבולנס והם אמרו לי שאי אפשר כי אין קליטה", הוא מספר.

עוד אומר גיא כי חלפו 12 דקות עד שהצליח לבסוף לבצע את השיחה למוקד החירום, מה שגרם לעיכוב גדול בהגעת האמבולנס. "עברה לפחות רבע שעה עד שהגיע אמבולנס, למרות שהאמבולנס קרוב. יש אמבולנס בשב"ס וגם בשלושת היישובים הקרובים, אבל פשוט לא הצלחנו להוציא שיחות. בסוף לקחתי את המכשיר של האבא שנפצע בתאונה והצלחתי לחייג. זה הזוי לגמרי, זה כבר גובל בסכנה לחיי אדם", אמר.

מדוברות השב"ס נמסר: "התאונה התרחשה במרחק של 15 ק"מ מקציעות, מחוץ לטווח החסימה שלנו. היו בעיות שנוצרו בשל החסימה, אך ביחד עם הגורמים השונים טיפלנו בהן, ועשינו את כל הפעולות על מנת למנוע הפרעות. יש לפעמים מקרים שאין קליטה במקומות מסוימים, אך הדבר לא נובע מהחסימות ולא קשור לשב"ס".