בת שנתיים במצב אנוש לאחר שבאה במגע עם חומרי הדברה

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הובאה לפנות בוקר ע"י הוריה תינוקת בת שנתיים מהגליל העליון הסובלת מהרעלת זרחן אורגאני חריפה כתוצאה של מגע עם חומר הדברה רעיל במיוחד

לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת הובאה לפנות בוקר ע"י הוריה תינוקת בת שנתיים מהגליל העליון הסובלת מהרעלת זרחן אורגאני חריפה כתוצאה של מגע עם חומר הדברה רעיל במיוחד. התינוקת מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים כשהיא במצב אנוש, מורדמת ומונשמת עם תסמינים הדומים לפגיעה מנשק כימי. חומר ההדברה היה מאוחסן בבקבוק שאינו אריזתו המקורית ולכן זהותו המדוייקת אינה ידועה והוא נשלח לבדיקות מעבדה. כמו כן, לא ידוע אם התינוקת שתתה מהחומר או רק באה עמו במגע עורי ממושך.

פרופסור אנתוני לודר, מנהל המרכז לרפואת הילד במרכז הרפואי זיו בצפת מזהיר מפני אחסון חומרים מסוכנים בהישג ידם של פעוטות וילדים וקורא להימנע מהעברתם למכלי אחסון העלולים להטעות בדבר טיבם, כגון בקבוקים או כוסות. "פגיעות מחומרים אלו מתבטאות בצריבה קשה של העיניים והעור, או בכוויות פנימיות כתוצאה משתיית החומרים המסוכנים, אך הסכנה החמורה ביותר שהם טומנים נשקפת למערכת הנשימה", אומר פרופ' לודר .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן