כשהוא עטור בתפילין, נמצא הגבר בשנות החמישים לחייו מתבוסס בדמו על רצפת הבית במושב אלישמע. הוא דיווח כי שני ערבים דקרו אותו בזמן שפרצו לו לדירה. האם מדובר בגניבה שהסתבכה? בזירה נמצאה כתובת "איטבח אל-יהוד"

גבר כבן 50 נפצע הבוקר באורח קשה במושב אלישמע בשרון. הגבר אותר דקור בביתו כשהוא מעוטר בתפילין ומדמם, טופל על ידי צוות מד"א שהגיע למקום ופונה לבית החולים בילינסון כשהוא מורדם ומונשם.

לפי החשד, הגבר הפתיע אדם שפרץ לדירתו, התעמת עמו ונדקר על ידיו. המשטרה פתחה בסריקות מקיפות אחריו. הפצוע שכר דירה במושב, ובנו של המשכיר מצא אותו. לדבריו, הפצוע סיפר כי היו אלו שני פורצים. בהמשך היום הכתובת "איטבח אל-יהוד" התגלתה בזירת האירוע.

עידן אדיב, אחיו של מי שמצא את הפצוע, סיפר: "הוא נכנס אליו הביתה וראה אותו על הרצפה בזמן שהניח תפילין, היה שם מלא דם והוא אמר 'שני ערבים דקרו אותי'". לדבריו, הגבר הוא גרוש עם שלושה ילדים, שחי לבד. "לא היה לו רקע עברייני, האירוע הזה תפס אותנו בהלם".

אופיר בוארון, שכן של הנדקר, סיפר כי מצאו אותו עם התפילין על הידיים. לדבריו, אשתו הזעיקה אותו הביתה אחרי ששמעה על האירוע הקשה. "במושב שלנו אין מכת גניבות, הכל מרושת, כך שאני לא יודע להגיד מה קרה. הכל פתוח".

חובש רפואת חירום במד"א אדר גרשוני, המתגורר במושב סמוך למקום האירוע, סיפר: "בתוך הבית שכב גבר כבן 50 בהכרה מעורפלת עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימום וחבישה. ניידת טיפול נמרץ שלנו שהגיעה במהירות למקום פינתה אותו לבית החולים בילינסון תוך המשך טיפול רפואי מציל חיים, כשהוא מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה".