במבצע לילי נתפסו הכספים שניתנו לקרובי מחבלים לגיוס דור המפגעים הבא, ביניהם בני משפחת קוואסמה שרצחו את שלושת הנערים הי"ד. האירוע מגיע על רקע דרישת נתניהו מהרשות להפסקת התשלומים שהיא מעבירה למשפחות מחבלים

במסגרת מבצע רחב היקף לסיכול תשתיות החמאס בחברון, יצאו הלילה כוחות החטיבה המרחבית ״יהודה״ בשיתוף שב״כ, מג״ב והמשטרה למבצע תפיסת כספים שניתנו למשפחות מחבלים על מנת להשאירם במעגל הטרור.

במבצע שכלל עשרות יעדים, נתפסו כספים ממשפחתם של מבצעי הפיגוע בו נחטפו ונרצחו אייל יפרח, גל-עד שער ונפתלי פרנקל ז״ל בשנת 2014. מרגע ביצוע פיגוע החטיפה, נהנו משפחות המפגעים מסכומי כסף משמעותיים המתקבלים מתנועת חמאס, אשר פועלת להעצמת משפחות המחבלים ברחוב הפלסטיני ולגיוס דור המפגעים הבא.

במהלך הפעילויות נתפסו הלילה אלפי שקלים, וכמו כן נתפסו שני רכבים ושני מחשבים שווי ערך כספי למענקים שקיבלו משפחות המחבלים.

הפעילות הלילית מגיעה לאחר שבחודש שעבר דרש ראש הממשלה בנימין נתניהו התחייבות מצד הרשות הפלסטינית להפסקת התשלומים המועברים על ידה למשפחות מחבלים הכלואים בישראל. בריאיון לרשת "פוקס ניוז" לקראת פגישתם של יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בתחילת החודש, אמר נתניהו, "הם משלמים על בסיס שנתי, לעיתים מאות מיליוני דולרים, לטרוריסטים שרצחו ישראלים, שרצחו אמריקנים".

לדבריו, "בעשור זה יכול לחצות את הרף של מיליארד דולר. ואני לא מדבר על חמאס, אני מדבר על הרשות הפלסטינית בראשות אבו מאזן. המבחן הראשון לשלום זה לומר להם: 'אתם רוצים שלום? תוכיחו את זה. תתעמתו עם הטרור. תפסיקו לתגמל טרוריסטים'".

במהלך הפגישה בין טראמפ לאבו מאזן, הביע הנשיא האמריקני חשש בפני האחרון מתשלום למשפחות מחבלים. בהודעה רשמית שפרסם הבית הלבן לאחר הפגישה, נמסר כי טראמפ הדגיש בפני אבו מאזן שעליו למנוע הסתה לאלימות נגד ישראל ולעזור במאמץ במאבק בטרור.