נתניהו: "הר הבית והכותל יישארו לנצח בריבונותנו"

ראש הממשלה נאם באירוע המציין 50 שנה לשחרור ירושלים: "איננו צריכים להתנצל על הנוכחות שלנו בירושלים. הר הבית והכותל תמיד יישארו בריבונות ישראל" • ריבלין: "מי שמדבר על ביתור ירושלים מביא עליה אסון"

במהלך אירוע המציין 50 שנה לאיחוד ירושלים, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי: "מעולם לא כבשנו את ירושלים, אלא שחררנו את עיר הבירה וכי לעולם לא נוותר על ריבונותנו בכותל המערבי ובהר הבית".

נתניהו הוסיף: "למרות הקשר האמיץ והייחודי שלנו לירושלים, שמאיר כמו שמש בצהרי היום, יש מי שבוחרים להתכחש לזיקתה הברורה אלינו. מול מפגן הצביעות הזה שמגיע לצערי לשיאים הזויים, אנחנו נמשיך להתעקש בכל כוחנו על האמת – ירושלים הייתה מאז ומקדם בירתו הלאומית של עם ישראל בלבד ולא של שום עם אחר איננו צריכים לתרץ את נוכחותינו בירושלים, איננו חייבים על כך שום התנצלות, אנחנו נמצאים בירושלים בזכות, זכות שאין גדולה ממנה", והצהיר: "רבותי נמשיך לבנות את ירושלים בירתנו".

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר באירוע כי "מי שמדבר על ירושלים שמנתח ומדבר על ביתורה של העיר – מביא עליה ועל תושביה אסון". הוא הוסיף כי "ירושלים איננה הבעיה – היא הפתרון".

"ישנם חולמי פתרונות מדיניים המנסים לעשות לחתוך את העיר חלקים-חלקים. מי שאומר על ירושלים: 'גזרו', 'חתכו', 'חלקו' – איננו מכיר את ירושלים, ירושלים זרה לו, והוא זר לה".

ריבלין הוסיף "בוועידת אונסק"ו מנסים לשכתב את ההיסטוריה, ולקבוע כי 'אין לנו קשר אל העיר'".

"לכל אלה המקטרגים על ירושלים יש לנו תשובה אחת: את ירושלים כבר שרפו ושברו, ניתצו והספידו. אם אנחנו אומרים לעולם כולו שירושלים היא אחת, ושאת ירושלים אי אפשר לחלק, חלילה לנו מלחלק אותה בעצמנו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו