חקירות נתניהו: שלדון אדלסון מסר עדות בלהב 433

איל ההון האמריקאי, הבעלים של ישראל היום, העיד כחלק מחקירת תיק 2000 על השיחות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. במשטרה ינסו לברר את טיב היחסים בינו ובין ראש הממשלה

המיליארדר שלדון אדלסון, בעלי "ישראל היום", הגיע למסור עדות היום ביחידת החקירות הארצית להב 433 בלוד. אדלסון מסר עדות במשך כשעתיים וחצי במסגרת חקירת "תיק 2000" של השיחות בין בנימין נתניהו ונוני מוזס.

אדלסון ורעייתו, שצפויה גם היא למסור עדות בקרוב, באו לישראל במקביל לביקורו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ולרגל אירועי יום ירושלים. המשטרה תבדוק את קשריהם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועל המגעים שניהל נתניהו לכאורה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס.

גורמים במשטרה שמעורים בפרטי החקירה סבורים כי עדותו של אדלסון תהיה משמעותית להתקדמות בחקירה. גם עדותה של רעייתו מרים נחשבת "חיונית" לחקירה, שכן היא מעורבת יותר בכל הקשור לעיתון "ישראל היום". במשטרה הבהירו כי בני הזוג אינם חשודים בשום עבירה.

גורמים המעורבים בנושא אמרו לפני העדות כי חוקרי המשטרה צפויים לשאול את אדלסון על הקשר בין ראש הממשלה נתניהו לבין "ישראל היום". אדלסון יבקש למסור גרסה גם על עדותו של העורך לשעבר עמוס רגב. בנוסף ינסו לברר במשטרה לברר את טיב מערכת היחסים בין אדלסון לבין ראש הממשלה.

תיק 2,000 עוסק בשאלה אם ראש הממשלה קידם בשיחותיו עם מוזס מהלך שיביא לפגיעה ב"ישראל היום", באמצעות הצעת החוק הקרויה על שם העיתון החינמי, בתמורה לסיקור חיובי ב"ידיעות אחרונות" לפני הבחירות בשנת 2015. מתמלולי השיחות בין השניים שנחשפו בתחילת השנה בחדשות 2 עלה כי מוזס ביקש לקדם את המהלך שיצמצם את תפוצתו של העיתון במהרה. "אפשר לחוקק את זה", טען לכאורה נתניהו, אך ציין כי הוא "רוצה לדבר קודם עם הג'ינג'י (אדלסון)".

נתניהו הקפיד להרחיק את עצמו מהקשר ל"ישראל היום" מאחר שהדבר מהווה עבירה על חוקי מימון מפלגות. ואולם, ברגע שנתניהו הוקלט במהלך משא ומתן כזה עם מוזס, שלא ברור כמה פעיל היה החלק שנטל בו, יהיה לו מאוד קשה להגיד שהיומון הממומן על ידי מקורבו אדלסון פועל כמערכת עיתונאית עצמאית ושאין לו השפעה עליה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו