בפרקליטות הוחלט להורות למשטרה לפתוח בבדיקה בנושא החומרים המסווגים שנמצאו בתאו של רה"מ לשעבר אולמרט בכלא. מוקדם יותר ביקשה הפרקליטות לדחות את הדיון בעניין קיצור עונשו של אולמרט בוועדת השחרורים

במערכת אכיפת החוק הוחלט היום (חמישי) להורות למשטרה לפתוח בבדיקה, שנועדה לקבוע האם יש מקום לפתוח בחקירה פלילית מלאה בנושא החומרים המסווגים שהוצאו מתאו של רה"מ לשעבר אהוד אולמרט.
הבדיקה תיעשה על רקע הדיון הקרוב בוועדת השחרורים בבקשת אולמרט לקצר בשליש את עונשו.

לטענת הפרקליטות מדובר בפרשייה "בעלת משמעות" וישנו חשש כי אולמרט הפר הוראות נוספות בעניין אותו חומר סודי שלטענת השב"ס הוצא מכתליי הכלא דרך עורך דינו. בנוסף, הפרקליטות מבקשת מוועדת השחרורים לקבוע הרכב עם סיווג בטחוני גבוה עבור טיפול בעניינו של ראש הממשלה לשעבר, שהורשע בעבירות שוחד.

כזכור עורך דינו של אולמרט נתפס בסיום ביקור אצל רה"מ לשעבר, כשהוא מנסה להבריח מסמכים הנחשדים כמסווגים, שהיו על פי החשד ברשותו של אולמרט מאז סיים את תפקידו. המסמכים הוחרמו מיד והועברו לבחינת הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון. ונבדקת האפשרות שהמסמכים נועדו לצורך כתיבת ספרו של אולמרט, והם הוברחו אליו מביתו אל תוך כותלי בית הכלא.

ניכוי השליש בסכנה: ההסתבכות החדשה של אהוד אולמרט

בעקבות התקרית טען אולמרט כי "מעולם לא נאמר לי שאסור להעביר חומרים כתובים. עורכי הדין מלווים את כתיבתי, עוברים על החומר ומעורבים בכל הנושאים המופיעים בו". עוד הוסיף אולמרט כי "בכל הדיונים עם הממונה על הביטחון במשרד הביטחון עסקנו באופן בלעדי באופן שימור החומר בעת שהוא כאן בבית הכלא. אין לשום גורם, כולל לא לשב"ס, סמכות ורשות לעיין, להתערב ולקבוע דבר בקשר לדברים שאסיר כותב בעניינים שלו, שהם מטבע הדברים אישיים".