לקראת ביקורו של נשיא המדינה ראובן ריבלין בקריית ארבע, זימנה המשטרה את פעיל הימין הקיצוני בנצי גופשטיין והזהירה: " שלא תעשה דברים שאולי יתפרשו כעבירה ואל תגרום לפרובוקציות"

משטרת מחוז ש"י זימנה הערב (יום ה') את פעיל הימין הקיצוני בנצי גופשטיין לתחנת ביתר עילית לקראת נאומו של נשיא המדינה ראובן ריבלין בחברון. בשיחה עם קצין משטרה לפני כן הוזהר גופשטיין: "תיזהר לא לעשות פרובוקציות".

גופשטיין עצמו מתגורר בקריית ארבע. בהקלטה נשמע הקצין בשם יוני מזהיר את גופשטיין: "שלום בנצי. רציתי להגיד לך כמה דברים. אתה יודע שהיום בערב יש את המסיבה של קריית ארבע. רציתי לבקש ממך שלא תעשה דברים שאולי בעתיד יתפרשו כעבירה. לא לגרום לפרובוקציות ולהיות זהיר בדברים האלה, בסדר?".

כעבור זמן קצר קיבל גופשטיין טלפון נוסף שבו התבקש לקראת בואו של ריבלין להתייצב בתחנת המשטרה בביתר עילית.

גופשטיין טוען כי משטרת ישראל "ממשיכה במסורת של ההשתקה. הם לא מוכנים לקבל הפגנה לגיטימית".

עורך דינו איתמר בן גביר מסר בתגובה כי "המשטרה חוצה קו אדום נוסף. בימים שבהם מדברים על סתימת פיות ומניעת מחאות מול בתים פרטיים, עולה המשטרה שלב ומבקשת למנוע ביקורת כלפי הנשיא בהופעה ציבורית".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי היא "פועלת בכל מקום וזמן שבהם יש כוונה וחשד להפר את הסדר ולגרום לפרובוקציות, וכך פעלה במקרה זה. משטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים שברשותה למנוע ולסכל הפרות סדר ופרובוקציות ותנקוט יד קשה ונחושה נגד כל מי שאלו כוונותיו".