פרקליטות המדינה צפויה להתנגד לשחרורו המוקדם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מבית הכלא, הדיון בעניינו של ראש הממשלה לשעבר בוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר ייערך בעוד כשבועיים

פרשת המסמכים המסווגים בה מעורב אולמרט, ככל הנראה תפגע בסיכוייו לשחרור מוקדם: פרקליטות המדינה צפויה להתנגד לשחרורו המוקדם של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מבית הכלא, כך פורסם לראשונה בחדשות 10.

הדיון בעניינו של ראש הממשלה לשעבר בוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר ייערך בעוד כשבועיים, והפרקליטות תביע את התנגדותה בעקבות המקרה שבו נתפס אולמרט מעביר לסנגורו מסמכים החשודים כמסווגים.

כזכור אולמרט הורשע בעבירות של קבלת שוחד, הפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט בפרשות הולילנד, טלנסקי ותיק השיבוש. הוא נאסר בפברואר 2016 לתקופת מאסר של 19 חודשים. לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין דחה את בקשת חנינתו, פנה אולמרט לוועדת השחרורים כדי שתחליט על ניכוי שליש ממאסרו.

הפרקליטות שוקלת לפתוח בחקירה פלילית כנגד אולמרט מתוך הכלא

לאחרונה הטיל שירות בתי הסוהר (שב"ס) על אולמרט סנקציות בגין החשד שהבריח לכלא מסמכים מסווגים, שבמסגרתן נשללו מראש הממשלה לשעבר ביקורים, חופשות ושיחות הטלפון עד להודעה חדשה. כמו כן, שב"ס אסר עליו להיפגש עם עורך דינו אלי זוהר.

זאת, לאחר שסנגורו של אולמרט, עו"ד חנניה ברנדס, נתפס נושא דפים שכתב ראש הממשלה במסגרת כתיבת ספרו, הכוללים לטענת שב"ס מידע רגיש.
בסביבתו של אולמרט מאשימים את שירות בתי הסוהר בהדלפה מכוונת של הסיפור – לטענתם, כדי לסכל את קיצור עונשו בשליש.